Звіт голови районної ради про діяльність за період з грудня 2015 до листопада 2016 року

09.11.16

 ЗВІТ

голови районної ради Дзеги Володимира Дмитровича

про діяльність Драбівської  ради VІІ скликання

за період з грудня 2015 до листопада 2016 року

Минає перший рік діяльності Драбівської районної ради сьомого скликання. Статтею 55 Закону України «Про місцеве  самоврядування в Україні» передбачено щорічний звіт голови районної ради про свою роботу та про діяльність всієї ради. Переконаний, що звітування є реальним демократичним механізмом відкритості місцевої влади, дає можливість проаналізувати, що вдалося зробити і над вирішенням яких проблем необхідно працювати.

Насамперед, хочу наголосити, що звітній період був непростим. Впровадження реформ в Україні, війна на Сході, складна економічна і політична ситуація. Це був час викликів і прагнень - більших, ніж ті, з якими ми зіткнулися в попередні роки.

25 жовтня 2015 року також відбулася вагома політична подія у житті держави - чергові місцеві вибори. Вибори до обласних, районних, міських, районних у містах рад проводилися за пропорційною виборчою системою в багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками місцевих організацій політичних партій.

Для простих громадян місцеві вибори дали реальну можливість вплинути на хід суспільних процесів через їхнє волевиявлення, обрати представницьку владу, яка буде провісником реальних змін у країні.

Дякую, що довірили керувати ще раз депутатським корпусом районної ради.

Відзначу, що після виборів змінився кількісний склад новообраної районної ради з 66 до 34 осіб та суттєво оновився її депутатський корпус. До ради обрані 11 депутатів від Радикальної Партії Олега Ляшка, по 5 депутатів від Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина", Всеукраїнського об’єднання "Черкащани",  Блоку Петра Порошенка "Солідарність", Аграрної партії України, 3 депутати пройшли від Партії ветеранів Афганістану.

У раді сьомого скликання створені та діють 3 депутатські фракції - районної організації політичної партії ВО «Батьківщина» в складі 5 депутатів районної ради, районної організації політичної партії «Радикальна Партія Олега Ляшка» в складі 11 депутатів та районної організації Аграрної партії у складі 5 депутатів.

Сам вчетверте обраний депутатом і бачу, що більше важелів впливу на прийняття рішень ще не давалось депутатам.

Особисто я намагався працювати чесно, виконувати свої обов`язки відповідально, але найголовніше -  прагнув відновити довіру громадян до владних інституцій. Вважаю, що це зробити в повній мірі не вдалося.

У ході підготовки до сьогоднішнього звіту було  проведено вибіркове анкетування у селах Безбородьки, Рецюківщина, Погреби, Митлашівка, Великий Хутір, Бирлівка, Демки, Свічківка, Остапівка та селищі Шрамківка.

Опитано 180 респондентів - на питання, як вони оцінюють діяльність голови районної ради 74 відповіли, що добре, 73 - задовільно, 11 - незадовільно, 35 - важко відповісти. Отже деякі громади залишились обділеними увагою голови районної ради. Десь недопрацював у питанні створення атмосфери довіри до влади.

Роботу голови обласної ради 99 респонденти не могли оцінити, а роботу голови обласної адміністрації 94. Депутатам сільської, селищної ради довіряють більшість - 94, депутатам районної ради - 63, а депутатам обласної ради всього -  47.

Незважаючи на різні політичні уподобання й розбіжності, усвідомлюючи персональну відповідальність перед виборцями, депутати районної ради об’єднались заради вирішення найважливіших проблемних питань територіальних громад і жителів Драбівщини.

Завдяки цьому впродовж року проведено 9 пленарних засідань ради на яких прийнято 148 рішень.

Основні питання, що вносилися до порядку денного сесій – це питання соціально-економічного і культурно-освітнього розвитку, сфери охорони здоров’я, питання управління майном районної комунальної власності, внесення змін до бюджету та інші.

За звітний період депутатами затверджена 21 районна програма, внесено зміни до 22.  Серед найважливіших: схвалено Програму економічного, соціального та культурного розвитку Драбівського району на 2016 рік; Програму розвитку дорожньої інфраструктури і фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг загального користування місцевого значення у Драбівському районі на 2016-2018 роки; затверджено районну цільову соціальну программу забезпечення пожежної безпеки на 2016-2020 роки; Програму національно-патріотичного виховання дітей та шкільної молоді на 2016-2020 роки.

У час, коли рівень життя наших громадян, на жаль ще залишається низьким, предметом особливої уваги районної ради є реалізація  Програми  надання депутатами районної ради одноразової  грошової допомоги громадянам за рахунок коштів районного бюджету  на 2016 – 2017 роки, яка була прийнята у липні нинішнього року.

Програма передбачає оперативне та ефективне забезпечення активної участі депутатів районної ради в житті територіальних громад, вирішення проблем виборців, зокрема надання матеріальної допомоги громадянам району, що знаходяться у складних життєвих ситуаціях.

Нехай  фінансування програми є не досить значним, але це дало змогу  65жителям  району отримати допомогу на лікування та вирішення соціально-побутових проблем на загальну суму  54 тисячі гривень.

Нині на контролі в постійних комісіях районної ради знаходиться 58 районних програм, у зв’язку із закінченням терміну виконання чи неефективністю їх подальшого функціонування знято з контролю  6.

З метою виконання поставлених завдань у ході пленарних засідань за звітний період прийнято  також  7 рішень про внесення змін до бюджету і затвердження звіту про його виконання у 2015 році та І півріччі 2016 року,

11 -  що стосуються діяльності районної ради, заслухано звіти про роботу  3-х  керівників комунальних закладів Драбівської районної ради.

32  рішення районної ради стосувались управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл і селищ району. На даний час в спільній власності перебуває 61 об’єкт. 

Використання комунальної власності забезпечувалося відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Порядку передачі майна, що належить до спільної власності територіальних громад сіл і селищ Драбівського району, затвердженого рішенням районної ради від 06.06.2014  №40-10/VI та інших нормативно-правових актів. 

Також районна рада прийняла низку звернень до органів і посадовців центральної влади. Загалом депутати підтримали 7  звернень до Президента України, Верховної Ради, Уряду, Черкаської обласної ради та Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області з проблемних питань - внесення змін до Податкового та Бюджетного кодексів, добудови другої черги Драбівського НВК, внесення змін до Конституції, зміни меж Драбівського району, розпаювання земель державної власності, впровадження мораторію на підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги.

В діяльності органу місцевого самоврядування особливої ваги набуває питання якісної організації роботи постійних комісій районної ради. Адже саме на засіданнях постійних комісій депутати опрацьовують проекти програм та рішень, здійснюють контроль за їх виконанням, готують відповідні висновки та рекомендації про зміни чи доповнення.

Активну участь у формуванні бюджетного процесу району бере постійна комісія районної ради  з питань планування, бюджету та фінансів (голова комісії Волошін  Анатолій  Федорович).

Постійна комісія працює злагоджено та результативно, про що свідчать проведені 15 засідань, на яких розглянуто 63 питання.

Комісією напрацьований чіткий механізм погодження питань, що стосуються внесення змін до бюджету. Це, в свою чергу, дає можливість оперативно направляти кошти на вирішення соціальних потреб. Зокрема, у міжсесійний період спрямування вільних залишків коштів і коштів резервного фонду районного бюджету здійснюється саме за погодженням із постійною комісією районної ради з питань планування, бюджету і фінансів.

Хочу також відзначити постійну тісну співпрацю комісії із фінансовим управлінням райдержадміністрації, практику залучення до обговорення бюджетних питань керівників інших структурних підрозділів райдержадміністрації.

Злагодженість дій у фінансових питаннях дали можливість своєчасно прийняти районний бюджет на 2016 рік. Ним, зокрема, передбачено видатки на освіту в сумі 45 млн. 919 тис.грн., охорону здоров`я - 26 млн. 186 тис.грн., соціальний захист та соціальне забезпечення - 130 млн. 304 тис.грн., культуру і мистецтво - 4 млн. 974 тис.грн., фізичну культуру і спорт - 469 тис.грн.

Відповідно до пропозицій депутатів, при внесенні змін до районного бюджету на поточний рік розподілено понад 12 млн. грн. вільного залишку та коштів від перевиконання дохідної частини районного бюджету.

Зокрема, освітній галузі додатково були виділені кошти в сумі 1 млн. 855 тис. грн., які спрямовані на  заробітну плату, продукти харчування, придбання підручників, реконструкцію газових котелень шкіл району, придбання шкільного автобуса, ремонту даху Драбівського НВК;

охороні здоров`я виділено 3 млн. 829 тис. грн. на   заробітну плату, медикаменти, продукти харчування, утримання установ охорони здоров’я, придбання та ремонт медобладнання;

соціальному  захисту спрямовано  225,5 тис. грн. на  одноразову допомогу громадянам, які знаходяться у складних життєвих ситуаціях, допомогу учасникам АТО та членам їх сімей, фінансування громадських робіт, компенсацію на пільговий проїзд;

культурі надано  323 тис. грн. на капітальний ремонт спортивної зали районного Центру культури і дозвілля та ремонт Шрамківського філіалу школи мистецтв;

фізичній культурі і спорту - 200, 7 тис. грн. на капітальний ремонт стадіону «Колос», заходи з фізичної культури;

також  виділено  999, 8 тис. грн. на виконання районних  програм;

надано субвенції  іншим  бюджетам – обласному та сільським, селищним на суму 1 млн. 558 тис. грн.

 

Постійна комісія районної ради  із соціальних питань ( голова – Орел Світлана Іванівна) провела 9 засідань,  розглянула 53 питання, спрямовані на розвиток гуманітарної сфери, роботу закладів освіти та культури, медичних установ, контролювала виконання галузевих програм.

Постійною комісією опрацьовано важливі рішення районної ради про заснування щорічної районної краєзнавчої премії імені Івана Городинця та  щорічного районного дитячого мистецького фестивалю «Барви літа у Великому Хуторі», що сприяє розвитку краєзнавства як важливого засобу громадянсько-патріотичного виховання, створенню умов для розвитку творчої активності у дітей та підлітків.

 

Постійна комісія районної ради з питань  агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та охорони навколишнього природного середовища  (голова комісії - Шинкаренко  Володимир Андрійович) провела 8 засідань,  розглянула 37 питань. Комісія постійно  працювала над виконанням Закону України   «Про оцінку земель», в частині  затвердження технічної   документації    з    нормативної грошової оцінки  земельних ділянок, які  надані у власність громадянам або в оренду сільськогосподарським виробникам.

 

 

 

Постійна комісія районної ради  з  питань економічного розвитку району,  комунальної власності та державної  регуляторної політики   (голова - Гайдай Іван  Володимирович)   розглянула 40 питань. Робота  комісії була спрямована  на  здійснення  контролю за ефективністю володіння, використання і управління майном    спільної власності   територіальних громад сіл, селищ району.  Важливим   напрямком  стало  опрацювання проектів  рішень «Про  продовження терміну дії Програми підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв у  Драбівському районі»,  «Про  реформування  газети  та редакції газети «Драбівщина»,  заслухано звіт директора комунального підприємтсва  «Драбівські теплові мережі»  щодо фінасово-господарської діяльності за минулий рік.

 

Постійна комісія районної ради з питань  дотримання   законності, правопорядку, депутатської діяльності та етики (голова комісії - Скопич Оксана  Василівна)   розглянула   35 питань. Комісія  спрямовувала   свою   роботу  на дотриманням норм  законів України  «Про статус депутатів місцевих рад», «Про  запобігання корупції»,  зокрема   було ініційовано внесення змін до Регламенту  районної ради 7 скликання, розглянуто  проект рішення  «Про продовження терміну дії районної програми, спрямованої на протидію поширенню наркоманії, боротьбу з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів», заслухано хід виконання  районної   Програми  підвищення  рівня  безпеки дорожнього  руху.

 

             Важливу роль у координації роботи ради, прийнятті рішень виконує дорадчий орган ради – президія.

Впродовж   звітного  періоду відбулося 8 засідань президії районної ради, схвалено 140 рішень, які забезпечували ефективність роботи депутатського корпусу на пленарних засіданнях, прийняття узгоджених пропозицій, особливо щодо питань, які викликали зауваження та дискусії депутатів районної ради.

Всі питання, які виносились на розгляд сесії районної ради, були попередньо розглянуті президією районної ради та постійними комісіями.

                       

Більшість депутатів з усією відповідальністю ставились до своїх депутатських обов’язків, регулярно відвідували засідання постійних комісій, пленарних засідань, брали активну участь в обговоренні, вивченні питань та підготовці проектів рішень.

             Відповідно до проведеного  аналізу обліку участі депутатів в роботі сесій районної ради найактивніше  на   пленарних засіданнях  працювали:                      Баштан Василь Павлович, Волошін Анатолій Федорович, Шинкаренко Володимир Андрійович, Грицько Мирослава Миколаївна, Коршак Микола Васильович, Орел Світлана Іванівна, Перепелиця Валерій Володимирович, Куля Тетяна Миколаївна, Самойленко Олександр Володимирович, Скопич Оксана Василівна, Суддя Василь Іванович, Білоха Наталія Михайлівна, Хараборін Михайло Григорович.

            Свідченням активності депутатів районної ради є запити та звернення, висловлені  під час пленарних засідань, підтримані  всіма депутатами та направлені до виконавців.  

Всі сесійні засідання проходили організовано, відкрито і гласно, із залученням керівників районних служб, начальників відділів та управлінь райдержадміністрації, фахівців, сільських, селищних голів, за участі представників засобів масової інформації, громадськості району.

 

За звітний період в межах повноважень мною видано59розпоряджень з основної діяльності та 85 - з питань кадрової роботи.

 

Відповідно до статті 53 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на виконавчий апарат ради покладено організаційне, правове, інформаційне та аналітичне забезпечення її діяльності.           

            У апараті районної ради працює 10 посадових осіб, які працюють згідно із затвердженими посадовими інструкціями, правилами внутрішнього трудового розпорядку, щомісячними та щотижневими планами роботи. 

 

Працівники виконавчого апарату в повному обсязі забезпечували організаційну підготовку сесій, президії, постійних комісій, нарад, інших заходів, брали активну участь у опрацюванні різноманітних законопроектів та інших нормативних документів, забезпечували систематичне та оперативне оприлюднення і оновлення інформації про діяльність районної ради.

Відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» в раді розроблено порядок подачі запитів на інформацію, їх форми, закріплено відповідальних працівників. Загалом за цей час працівниками виконавчого апарату районної ради опрацьовано 6 інформаційних запитів про доступ до публічної інформації, що були розглянуті у встановлені законом терміни.

Усі проекти рішень, що готуються до розгляду на сесіях районної ради, оприлюднюються в рубриці «Проекти рішень» офіційного сайту  Драбівської районної ради.

Після прийняття на пленарних засіданнях ради та підписання головою ради, рішення оприлюднюються на сайті в рубриці «Рішення районної ради». Працівники надавали також консультативно-методичну і практичну допомогу посадовим особам сільських, селищних рад, у тому числі з виїздом на місця.

Значна увага приділяється здійсненню заходів щодо запобігання і протидії корупції серед працівників апарату районної ради. Зокрема, визначено уповноважену особу з питань запобігання та виявлення корупції серед посадових осіб; претенденти на зайняття посад у виконавчому апараті в обов’язковому порядку ознайомлюються з обмеженнями, встановленими Законами України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про засади запобігання і протидії корупції», пов’язаними з прийняттям на службу в органи місцевого самоврядування та її проходженням.

На контролі питання декларування майна, доходів, витрат і зобов’язання фінансового характеру працівниками та депутатами районної ради; дотримання вимог законодавства щодо врегулювання конфлікту інтересів; проводяться організаційні та роз’яснювальні роботи із запобігання, виявлення і протидії корупції.

Також вживаються заходи щодо виконання вимог Закону України «Про очищення влади».

 

За цей період до  Драбівської районної ради надійшло 1033вхідних документів, направлено в різні установи, підприємства, організації  396 вихідних документів.Виконавчим апаратом вживалися заходи щодо їх своєчасного виконання.

 

Особливе місце серед напрямів діяльності голови районної ради відведено організації роботи з розгляду звернень громадян, їх особистого прийому керівництвом ради.

Забезпечуються вимоги діючого законодавства щодо розгляду звернень громадян, визначені дні прийому громадян головою районної ради, заступником голови, зокрема, виїзні. Фактично прийом громадян мною проводиться щоденно.

У переважній більшості випадків жителі району порушували питання соціального захисту (призначення виплат соціальних допомог, надання матеріальної допомоги на лікування, матеріальне забезпечення учасників АТО) та земельних відносин (оформлення державних актів на землю, розрахунки за здані в оренду земельні паї, індивідуальне землекористування).

За відповідний період на ім’я  голови районної ради  та його заступника надійшло 74  звернення, з них 45  письмових та 29 на особистих прийомах.

За окремими графіками плануються та проводяться виїзні прийоми за місцем проживання громадян. Всього у звітному періоді проведено 16  таких прийомів у селах: Перервинці, Золотоношка, Свічківка, Безпальче, Драбове-Барятинське, Погреби, Бойківщина, Коломиці, Безбородьки, Білоусівка, Михайлівка, Мехедівка,  Великий Хутір, Рождественське, Жорнокльови, Ковалівка.  Основні питання, з якими зверталися мешканці району  в територіальних громадах стосувалися аграрної політики та земельних відносин, транспорту і зв’язку,  соціального захисту. Але люди мало ходять на прийом. Сам іду до людей.

З метою підтримки діяльності органів місцевого самоврядування, створення моральних та матеріальних стимулів для підвищення ефективності роботи посадових осіб місцевого самоврядування, поширення кращого досвіду реалізації місцевих програм соціально-економічного і культурного розвитку села  та відповідно до рішення районної ради від 25.12.2012  №24-6/VІ  у лютому цього року в районі проведено конкурс на кращу сільську раду, за результатами роботи у 2015 році.

Переможцями районного конкурсу стали Великохутірська  сільська рада  - І місце (грошова винагорода - 3000 грн.), Драбове-Барятинська  сільська рада – ІІ місце (2000 грн.),  ІІІ місце  розділили   Золотоношківська  та   Михайлівська сільські ради  (по 1000 грн.). У наступному році плануємо збільшити фінансування переможців конкурсу.

Для підтримки процесів управління місцевими органами самоврядування, надання консультативно-інформаційної та технічної допомоги організаціям територіальних громад району для розробки і впровадження спільних проектів з ПРООН та інших грантових програм при Драбівській районній раді утворено Районний ресурсний центр розвитку територіальних громад.

Ресурсним центром здійснюється координація реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» та пошук потенційних партнерів для вирішення актуальних проблем територіальних громад сіл, селищ Драбівського району.

В рамках реалізації проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-ІIІ» у 2015 році завершено реалізацію проекту «По заміні віконних блоків та вхідних дверей у Золотоношківській ЗОШ І-ІІІ ступенів. Так, у рамках проекту проведено роботи по заміні більше 158 кв. м. віконних блоків та 2 вхідних дверей. Загальна вартість проекту становила 292,1 тис. грн.: внесок громади склав 15,1 тис. грн., Проекту ЄС/ПРООН – 212,0 тис. грн., решту коштів виділено з сільського та районного бюджетів.

Реалізація даних заходів дала змогу підвищити температуру у класних кімнатах і знизити захворюваність серед дітей та вчителів.

У 2016 році завершено реалізацію проекту територіальної громади села Шрамківка «Реконструкція вуличного освітлення» загальною вартістю більше 266,0 тис. грн., встановлено 24 світлоточки на протяжності 1,7 км.

На завершальному етапі знаходиться реалізація проектів територіальних громад села Безбородьки по реконструкція вуличного освітлення загальною вартістю більше 270,0 тис. грн., встановлено 36 світлоточки на протяжності 4,2 км., та села Білоусівка загальною вартістю більше 350,0 тис. грн., встановлено 68 світлоточок на протяжності 4,1 км. Реалізація даних проектів сприяє зменшення злочинності та комфортнішому проживанню населення в даних громадах.

Нещодавно взяли участь у 3-х номінаціях конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування»:

1.      Стимулювання економічної активності, створення робочих місць; 

2.       Об’єднання територіальних громад;

3.      Центри надання адміністративних послуг.

При районній раді введена посада головного спеціаліста з реалізації проектів місцевого розвитку по залученню грантів. Але, на жаль, грантоїда ми так поки що і не знайшли. Є думка створити комунальний заклад  «Агенція регіонального розвитку». Це дуже важливо для залучення коштів європейських донорів.

Працювала робоча група з економічних питань  проведено 2 засідання та спільні зустрічі з представниками Міжнародного центру досліджень соціально-економічних проблем модернізації та розвитку кооперації, одним із засновників якого є Полтавський університет економіки і торгівлі.

Відчувається в’ялість  сільських громад у поданні проектів до Державного фонду регіонального розвитку. До речі відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2016 року і за сприяння депутата – мажоритарника  Зубика Володимира Володимировича виділені 1,5 млн. грн. на реалізацію проекту «Реконструкція котельні в смт Драбів по вул. Комарова – 5 із заміною одного котла». Потрібно ще близько 500 тисяч, щоб зробити цей важливий проект.

Значна увага приділялася утриманню та ремонту приміщення  Будинку рад. Протягом року замінено 24 вікна на енергозберігаючі, відремонтовано малий зал засідань, санітарний вузол на 4 поверсі, проведено поточні ремонти ряду кабінетів.

Великого значення у своїй роботі надаю навчанню та підвищенню рівня  професійних знань. За сприяння  районної  ради 44  посадові особи районної, сільських та селищних рад пройшли  навчання на базі Черкаського центру підвищення кваліфікації та перепідготовки органів державної влади та місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій  та у Національній академії державного управління при Президентові України. Сам є слухачем ІІ курсу Інституту вищих керівних кадрів Національної академії.

За ініціативи районної ради у лютому 2016 року для сільських, селищних голів, секретарів сільських рад викладачами   Черкаського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведено короткостроковий  семінар на тему: «Основні положення антикорупційного законодавства України. Шляхи запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у діяльності посадових осіб органів місцевого  самоврядування».

У  травні на базі Рецюківщинської  сільської  ради відбувся виїзний семінар для  сільських, селищних   голів   на  тему: «Основні  форми діяльності  місцевих рад».  Також керівники територіальних громад району в червні з робочою поїздкою відвідали Верховну Раду України.     

З метою  вирішення проблемних   питань  бухгалтерського  обліку  в органах місцевого самоврядування   районною радою у вересні цього року також організовано  проведення   виїзного  семінару на базі Нехайківської сільської ради для бухгалтерів сільських, селищних рад  із  залученням   фахівців   Головного управління   Державної казначейської служби України  у   Черкаській області.  

Значна увага районної ради за звітний період спрямовувалися на надання підтримки тим жителям нашого району, які були мобілізовані до лав Збройних Сил України, учасникам Антитерористичної операції на Сході України, їх сім’ям.

Представники громадських організацій, територіальних громад Драбівщини, волонтери продовжують проводити активну роботу по організації збору та відправки всього необхідного для військовослужбовців, які захищають незалежність України в зоні проведення АТО.

Жителі району допомагають воїнам коштами, теплими речами, медикаментами, продуктами харчування. Особливо хочеться відзначити діяльність сільських та селищних рад, які є в даному напрямку організаторами роботи на селі.

Проблемним питанням на сьогодні залишається надання земельних ділянок учасникам АТО. Районна рада бере активну участь у вирішенні цих питань. На Драбівщині зареєстровано 250 учасників АТО, а реально отримали земельні наділи під особисті селянські господарства – 26.

Для підвищення якості соціально-медичного обслуговування, психологічної реабілітації, працевлаштування, поліпшення матеріально-побутових умов проживання у 2016 році затверджено районну комплексну програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016-2017 роки.

На поліпшення фінансово-матеріального стану учасників АТО за даною Програмою з районного бюджету виділено кошти в сумі 50,0 тис.грн. Дану допомогу отримали 39 осіб на загальну суму 39,5 тис.грн. в тому числі 1-й особі з числа учасників АТО виділено кошти в сумі 20,0 тис.грн. на покращення житлових умов.

Районна рада постійно брала участь у проведенні мобілізаційних заходів, координувала свою діяльність з правоохоронними органами, громадськими організаціями, є учасниками «Мистецького спецназу».

Розуміючи важливість цього напрямку роботи, будемо і надалі підтримувати Збройні Сили України, правоохоронні органи у справі захисту національних та територіальних інтересів держави.

З цією метою схвалені та реалізуються Програма функціонування та розвитку системи цивільного захисту району, створення регіонального матеріально-технічного резерву щодо попередження і ліквідації надзвичайних ситуацій у мирний час та особливий період на 2016-2020 роки; Програма забезпечення правопорядку в Драбівському районі на 2016-2020 роки.

Особлива увага приділяється виконанню районної цільової програми «Призовна дільниця» на 2014-2016 роки, Програми формування, матеріально-технічного забезпечення та обороноздатності загону оборони на території Драбівського району на 2014-2016 роки.

Хочу відзначити, що районна рада веде свою роботу відкрито і прозоро. Для спілкування депутатів та керівництва районної ради з виборцями налагоджена взаємодія з редакціями районного інформаційно-політичного тижневика «Драбівщина» та радіомовленням. У газеті друються цікаві для читачів рубрики про діяльність органів місцевого самоврядування «Життя територіальної громади від А до Я» та «Діалог з головою районної ради».

Були публікації «Громада - це не територія, громада - це об'єднання людей за спорідненістю прагнень, порухів, дій» у газеті «Драбівщина»,  «Нові підходи чекають на розуміння» в "Урядовому кур’єрі".  Виступав з інтерв'ю на Першому соціальному телеканалі Черкащини.

На веб-сторінці районної ради фактично щодня розміщується інформація стосовно діяльності районної ради VІІ скликання, систематично надається інформація з питань, що розглядаються на сесіях районної ради, висвітлюються події, що відбуваються в районі, публікуються матеріали з правових питань.

Налагоджено тісну співпрацю із депутатами Черкаської обласної ради – Буцьком Сергієм Антоновичем, Коротковим Олександром Григоровичем, Бачинською Іриною Ігорівною, Плічком Григорієм Івановичем, які вболівають за районну громаду, потреби своїх виборців,  сумлінно ставляться до виконання депутатських обов’язків. Саме завдяки їх фінансовій підтримці виділялися кошти жителям району на лікування, вдалося провести ремонт спортивної зали Драбівського районного Центру культури і дозвілля, покращити матеріально-технічне забезпечення Драбівського навчально-виховного комплексу "загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. С. В. Васильченка-гімназія», дошкільних навчальних закладів сіл Безбородьки, Мехедівка та Михайлівська, амбулаторії загальної практики сімейної медицини села Білоусівки, встановити пам’ятник захисникам України.

Районна рада також підтримує плідну співпрацю із громадськими організаціями. Завжди дослухається до актуальних пропозицій районної ветеранської організаціії, громадського об’єднання «Асамблея інвалідів Драбівщини», громадських організацій «Народна рада Драбівщини», «Союз Чорнобиль Україна», благодійної організації «Фонд громади Драбівщини».

Одним із важливих напрямків роботи є співпраця саме із ветеранською організацією, оскільки вважаємо за необхідність враховувати думку небайдужих людей із величезним життєвим досвідом, підтримувати ветеранів району, намагаючись зробити їх життя більш комфортним.

З цією метою проводяться заходи з ветеранським активом району, зокрема, у червні нинішнього року організовано виїзну зустріч у Великому Хуторі. Також надається підтримка в організації та проведені семінарів. Нещодавно за ініціативою районної ради у вересні в Драбові відбувся міжрайонний семінар голів первинних ветеранських організацій, до роботи якого долучилися делегації із Смілянського району та міста Сміли, голова Монастирищенської районної організації ветеранів. 9 грудня плануємо провести виїзний семінар колишніх голів сіл району.

На сьогодні вже традиційними стали вітання ветеранів-ювілярів району.

Інформація про діяльність Драбівської районної ради є доступною для жителів району. На всі засідання та інші заходи, що відбуваються в районній раді, запрошуються представники засобів масової інформації та громадськості.

Офіційний веб-сайт постійно оновлюється і відповідає вимогам Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Значну увагу в роботі приділяв розвитку фізичної культури та спорту краю. Зокрема, проведенню Чемпіонату району з футболу, змагань з міні-футболу, волейболу, діяльності федерації футболу Драбівщини, проведенню заходу «Найспортивніше село Драбівщини». Спортивна команда Степанівки, як переможець районних змагань, взяла участь у обласних змаганнях "Найспортивніше село Черкащини",  де другий рік поспіль виборола друге загальнокомандне місце і була нагороджена кубками, грамотами та медалями.

Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» не передбачена вертикаль підпорядкування однієї ради іншій, і це є базисом місцевого самоврядування. На перший план виходять спільні інтереси територіальних громад та їх представницьких органів різних рівнів. Тому і співпрацю із сільськими, селищними радами ми будуємо на взаємопорозумінні, спільних інтересах, обов'язках і відповідальності перед виборцями.

За звітний період  побував з  робочими поїздками в більшості сільських рад, у ході яких ознайомився із станом справ територіальних громад району та сприяв вирішенню проблемних питань.

У 2016 році брав участь у проведенні загальних зборів громадян за місцем проживання у 12-ти селах району, привітав зі святом - Днем села мешканців 14 населених пунктів.

За період перебування на посаді голови районної ради багато зусиль доклав для розвитку місцевого самоврядування.

Саме тому активно підтримував і підтримую проведення реформування місцевого самоврядування з метою децентралізації влади. З тим, щоб передати повноваження на місця і фінансові інструменти для реалізації цих повноважень, чітко розмежувати повноваження між органами місцевого самоврядування й органами виконавчої влади за принципом субсидіарності, визначити механізми відповідальності органів місцевого самоврядування перед виборцями і перед державою.

5 лютого 2015 року Президент України підписав Закон України «Про добровільне об’єднання територіальних громад».  Ефективність реформи залежить від активності громад. Об’єднання територіальних громад має виходити від громад з урахуванням Методики формування спроможних територіальних громад. Оскільки все, що штучно створюється є недієздатним, тому необхідним є те, щоб громади самостійно визначили шляхи свого об’єднання.  

Звертаюсь до вас, шановні депутати, в складі районної ради ви представляєте територіальні громади району. Не стійте осторонь цього питання, зустрічайтеся із своїми виборцями, почуйте їх думку і висловіть, пам’ятаючи, що головним залишається принцип  добровільності.

Завершуючи свій виступ, хотів би сказати, що районна рада і я особисто завжди відкритий для спілкування, дискусій, об’єктивних зауважень та ділових пропозицій.

Переконаний, якщо ми з вами будуємо громадянське суспільство, то повинні прозоро і з розумінням ставитись до найбільш проблемних питань, які потрібно вирішувати у межах наших компетенцій.

Впевнений, що роль органів місцевого самоврядування у державі і суспільстві в цілому буде лише зростати. Разом з цим, посилюватиметься й відповідальність депутатів, усіх посадових осіб. Зміни будуть, до них треба готуватися. Це – вимога часу, підтверджена подіями, що ми переживаємо.

Кожен із нас добре усвідомлює, що зараз відбувається в нашій державі. Ми повинні зрозуміти, що нема особистих амбіцій і побажань – є бажання працювати для людей, працювати для району. Саме це повинно об’єднати нас задля втілення поставлених завдань.

Тож нам треба набиратися терпіння і сили боротися й працювати, безпосередньо долучаючись до практичної реалізації запланованих змін, починаючи, перш за все, з себе, зі зміни власної свідомості. А ще – стояти міцно на захисті нашої України від ворожої сили як зовнішньої, так і внутрішньої.

Пріоритетами у  діяльності Драбівської районної ради у наступному  році вважаю:

- перш за все наповнення бюджету району. А це може бути тільки через розвиток власної промисловості, через підтримку малого і середнього бізнесу, детінізацію заробітних плат. Я вже майже два роки говорю про потребу проведення реальної інвентаризації земель, приведення до відповідальності тих, хто порушує земельне законодавство, але справа не зрушила з місця. Комусь вигідно цього не робити. Сотні тисяч гривень ідуть у кишені ділків, а не до бюджету району. Податок на доходи фізичних осіб потрібно платити не за місцем реєстрації підприємства, а за місцем його знаходження. Кому це не зрозуміло. Мабуть, тільки глухому і німому. Але так і не внесено зміни до податкового кодексу. Сьогодні у районі ще є певний резерв у вигляді державних і комунальних земель, але спритники й тут отримують зиск, розпайовуючи їх. Як будуть жити громади, у яких немає реальних доходів, чекати допомоги нізвідки;

 - створення інвестиційної програми, участь у грантових проектах, створення розвиткових, соціальних, молодіжних проектів, а найголовніше, щоб кожна громада мала свою стратегію розвитку. Гроші  лежать під ногами, їх потрібно вміти взяти у європейських донорів. Відсутність реальної боротьби з корупцією, відсутність реформ в судочинстві, відсутність реформ в правоохоронній системі і, як наслідок, - відсутність інвесторів, бо  ні один інвестор не прийде, поки в нас будуть продажні суди, коли кримінальні справи відкривають і закривають за гроші, доки в нас буде недолуга і забюрократизована дозвільна система. Створення «Агенції регіонального розвитку».

Серед пріоритетів - благоустрій району. Навести лад у своєму селі - завдання для кожного  керівника органу місцевого самоврядування. Освітлення населеного пункту,  упорядкування громадських місць, автобусних зупинок. Кожного року ми проводимо конкурс на кращу сільську раду. Нещодавно визначені цьогорічні переможці - це Великохутірська сільська рада - 1 місце, Драбове-Барятинська - 2 місце, Золотоношківська та Михайлівська - 3 місце.

Ремонт доріг теж потребує реагування влади. Мережа доріг району налічує 308,2 км. Більшість з них, особливо доріг державного та обласного підпорядкування. потребують капітального ремонту. Є проблема, є кошти, потрібна добра воля депутатів, щоб виділити їх, а також сільських, селищних рад. Тільки разом ми зможемо зарадити цій проблемі.

Одними з головних напрямків у  діяльності районної ради також вважаю:

-          затвердження і співфінансування районних програм екологічного напрямку.

-          сприяння проведенню заходів щодо популяризації історичної, поетичної, краєзнавчої спадщини району.

-          активну співпрацю з товаровиробниками, підприємцями, фермерами щодо співфінансування  важливих соціально-екологічних питань.

Користуючись нагодою,  дякую всім депутатам районної ради,  сільським і селищним головам,   керівникам виконавчих органів влади за підтримку, взаєморозуміння і проведену спільними зусиллями  роботу. Переконаний, що діяльність районної ради і в подальшому буде спрямована  на ефективне розв’язання нагальних проблем  Драбівщини.

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація