Звернення щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення

20.12.19

ЗВЕРНЕННЯ
депутатів Драбівської районної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, 
народного депутата України Арсенюка О.О.

щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення

Депутатами Верховної Ради України  13 листопада поточного року підтримано у першому читанні законопроект  № 2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

Сільськогосподарські землі складають 72% території України.

Земля  – не просто привабливий об’єкт для інвестицій. Для Української нації – це єдиний стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності та збереження генофонду нації, від якого, зрештою, залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.
    

Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість яких в умовах постійного зростання дефіциту продовольства на глобальному рівні важко переоцінити. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – пряма загроза для її відчуження на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.
   

Згідно зі статтями 13, 14 Конституції України, земля є об'єктом права власності Українського народу і основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Ніхто не може позбавити Український народ її основного національного багатства. Виходячи з системного погляду на положення статей 1, 2, 3, 5, 13, 14, 41, 66 Конституції України, розпорядження правом власності на землю, особливо сільськогосподарського призначення як репродуктивного базису, може бути обмежено в інтересах суспільства і дбання про збереження сфери життєзабезпечення прийдешнім поколінням Українського народу. І таке розуміння щодо обмеження права власності на землю в інтересах суспільства є в усьому цивілізованому світі, зокрема в Канаді, Польщі, Франції, Угорщині, Ізраїлі та інших державах.

Драбівська районна рада, як один із представницьких органів аграрного регіону, була і залишається послідовною у питаннях відстоювання інтересів власників селянських і фермерських господарств, переважна більшість із яких за існуючих реалій – проти продажу земель сільськогосподарського призначення.
     

Українська земля рясно скроплена кров’ю багатьох поколінь наших Героїв, за неї боролись і віддавали свої життя десятки мільйонів українців. І сьогодні на Донбасі новітні Герої України ціною своїх життів захищають Українську землю від московського агресора. Тому ми, як частина української нації, усіх – «і мертвих, і живих, і ненарождених» – не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке маємо передати у спадок нашим нащадкам.     

Саме тому ми, депутати Драбівської районної ради, виступаємо за заборону продажу землі сільськогосподарського призначення на законодавчому рівні. Тільки в таких умовах українці будуть господарями на своїй землі, а не  кріпаками, як того домагаються олігархічні клани.

Враховуючи вище викладене,  депутати Драбівської районної ради звертаються до Вас з вимогою:

1. Зняти з розгляду законопроекти, які відкривають розпродаж землі, а саме:

- №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення»;

- №2194 «Щодо удосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин;

- №2195 «Щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони».

2. Ухвалити законопроект № 2182 «Про всеукраїнський референдум».

3. Дозволити особам, які законним способом набули право власності на землі сільськогосподарського призначення, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам або продавати лише державі. Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства.

4. Гарантувати право приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпаювання, одержані в спадщину, даровані чи відступлені прямими родичами та ті, що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю.

5. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм підтримки вітчизняного сільгоспвиробника, зокрема програми стимулювання розвитку тваринництва,  кооперативів та сімейних фермерських господарств і програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки.

                                                  Схвалено на 40-й черговій сесії

                                          Драбівської районної ради

                                                       VІI скликання 20 грудня 2019 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація