Звернення про недопущення запровадження в Україні ринку земель сільськогосподарського призначення

25.10.19

Звернення

депутатів Черкаської обласної ради сьомого скликання

до Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України

пронедопущення запровадження в Україні

ринку земель сільськогосподарського призначення

Депутати Черкаської обласної ради сьомого скликання виступають категорично проти плану Президента України та фракції політичної партії «Слуга народу» у Верховній Раді відкрити «ринок землі», що передбачено
у законопроекті № 2178 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення, який 25 вересня 2019 року Прем’єр-міністр України Олексій  Гончарук  подав до Верховної Ради України.

Безліч публічних заяв, розширених нарад, проведених форумів, тематичних телевізійних ток-шоу, які останнім часом побачили і почули українці, підпорядковані одному завданню теперішньої влади: заколихати в солодких переконаннях українців, що торгівля українською землею буде відбуватися винятково в інтересах «малого та середнього фермера». У хід ідуть різноманітні маніпуляції: і щодо нібито мільярдів, якими буде наповнено бюджет, і щодо забезпечення власників землі, які її позбудуться, і щодо програм, передбачених для захисту українських фермерів.

Але достатньо прочитати урядовий законопроект, щоби переконатися:
вся потуга державної пропаганди наразі кинута на те, щоби продати українську землю іноземцям (через формулу продажу «юридичним особам – резидентам України»).

Суть цієї «аграрної реформи» подібна до ваучерної приватизації підприємств української промисловості. Коли всі громадяни України, які мають на руках папірці з написом «ваучер», нібито стають власниками,  але фактичними господарями промисловості стали кілька олігархічних кланів.
З «ринком землі» буде аналогічно: номінально – усі співвласники, а фактично власниками української землі стануть місцеві олігархи та іноземні компанії.

Наголошуємо, що сільськогосподарська земля – це не просто привабливий об’єкт для інвестицій. Для Української нації – це єдиний стратегічний ресурс, який не підлягає відтворенню, є репродуктивною умовою життєздатності і збереження генофонду Української нації, від якого залежить продовольча безпека та економічна роль України у світі.

Нашій державі належить значна частина світових запасів чорноземів, вартість якої в умовах постійного зростання дефіциту продовольства
на глобальному рівні важко переоцінити. Узаконення торгівлі землею сільськогосподарського призначення – це пряма загроза для її відчуження  на користь олігархічного або чужоземного капіталу та перетворення України  на сировинну колонію, в якій українці опиняться в статусі наймитів «на нашій не своїй землі», а держава втратить вплив на внутрішній продовольчий ринок.

Згідно зі статтями 13 та 14 Конституції України земля є об’єктом права власності Українського народу і основним національним багатством,
що перебуває під особливою охороною держави. Ніхто не може позбавити Український народ його основного національного багатства.

Виходячи з системного погляду на положення статей 1, 2, 3, 5, 13, 14, 41, 66 Конституції України, розпорядження правом власності на землю, особливо сільськогосподарського призначення як репродуктивного базису, може бути обмеженим в інтересах суспільства і задля збереження сфери життєзабезпечення прийдешнім поколінням Українського народу. І таке розуміння щодо обмеження права власності на землю в інтересах суспільства є в усьому цивілізованому світі, зокрема в Канаді, Польщі, Франції, Угорщині, Ізраїлі та інших державах.

Українська земля рясно скроплена кров’ю багатьох поколінь наших Героїв, за неї боролись і віддавали свої життя десятки мільйонів українців.
І сьогодні на Донбасі новітні Герої України ціною своїх життів захищають українську землю від московського агресора. Тому ми, як частина Української нації, усіх – «і мертвих, і живих, і ненарожденних» – не маємо морального права розпродати надбання нації, за яке боролися покоління українців і яке ми маємо передати у спадок нашим нащадкам.

Враховуючи викладене, вимагаємо від Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів:

1. Гарантувати право приватної власності на присадибні земельні ділянки, землі сільськогосподарського призначення, отримані під час розпаювання, одержані в спадщину, даровані чи відступлені прямими родичами та ті,
що перебувають під житловими будинками й іншою нерухомістю.

2. Заборонити в Україні торгівлю землею сільськогосподарського призначення. Надавати її у довгострокове володіння українським громадянам
із правом родинного успадкування.

3. Дозволити особам, які законним способом набули право власності
на землі сільськогосподарського призначення, здійснювати передачу своєї земельної власності прямим родичам або продавати лише державі.
Не дозволяти право власності на землю іноземцям та особам без громадянства.

4. Створити державний земельний банк.

5. Розробити та забезпечити дієву реалізацію державних програм:

програми стимулювання розвитку кооперативів та сімейних фермерських господарств;

програми сприяння виробництву сільськогосподарської техніки
з поступовим митним обмеженням імпорту техніки, аналоги якої виробляють
в Україні.

6. Запропоновані зміни внести на всеукраїнський референдум.

Підтримано на 39-й черговій сесії

Драбівської районної ради

   VІI скликання 25 жовтня 2019 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація