Звернення депутатів щодо підтримки та недопущення банкрутства районних лікарень

21.02.20

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Драбівської районної ради до Президента України, Прем'єр-міністра України, Міністра охорони здоров’я, в.о. Голови Національної служби здоров’я України щодо підтримки та недопущення банкрутства районних лікарень в період активного етапу реформування медичних закладів вторинного рівня

Як відомо, в Україні   з 1 квітня 2020 року  стартує  медична реформа на вторинному рівні  надання медичної допомоги. Зрозуміло, що альтернативи трансформації в охороні здоров’я в країні немає. Але під загрозою подальше надання медичної допомоги лікарнями комунальної форми власності, тому що тарифи на медичні послуги, оприлюднені  НСЗУ,  покривають собівартість послуг лікарень лише на 30-40%. На виконання Програми медичних гарантій виділено 73,0 млрд грн, тоді як передбачені Законом  про фінансові гарантії медичного обслуговування 5% від ВВП на охорону здоров’я повинні складати 255,0 млрд грн.

Наростає тривога серед медичних працівників та населення про загрозу закриття лікарень внаслідок ймовірного банкрутства. Зрозуміло, що в цих умовах про підвищення заробітної плати персоналу  мова не йде , та що все буде безкоштовно також малоймовірно. Законом передбачено, що у тариф має бути закладено заробітну плату лікарю на рівні 250 % від середньої по Україні за липень попереднього року, але грошей не вистачає навіть на необхідний мінімум. Виникає реальна загроза відтоку підготовлених висококваліфікованих лікарських кадрів та медичних працівників із спеціальною освітою.

Паралельна адміністративно-територіальна реформа добровільного об’єднання громад сприяла розпорошенню районного бюджету на кілька малоспроможних ОТГ та створила загрозу значного недофінансування лікарень та збільшенню нерозуміння депутатами місцевих рад специфіки роботи та фінансування вторинної ланки і наполяганню в тому що комунальна власність повинна фінансуватись тільки  з   районного бюджету.

З метою недопущення відтермінування безперечно необхідних змін в медичній галузі депутати Драбівської районної ради звертаються до Вас з вимогою:

  1. Збільшити  частку  глобального бюджету  на рівні 85-80% на 2020 рік ;
  2. Збільшити  базовий  тариф за пролікований випадок та прийнятого пацієнта не менше ніж у два рази;
  3. Забезпечити введення  до кінця року перехідного періоду щодо забезпечення лікарні обов’язковими спеціалістами, (зокрема анестезіологами, ерготерапевтами, психологами) для створення можливості перенавчання наявних фахівців та недопущення втрати лікарських кадрів у сільській місцевості.

В даний час в місцевих радах відсутні джерела покриття дефіциту вартості послуг, тому реальна загроза банкрутства більшої частини КНП вже до кінця цього року. Зміни мають бути на краще, а не на гірше.  

                                                  Схвалено на 41-й черговій сесії

                                          Драбівської районної ради

                                                       VІI скликання 21 лютого 2020 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація