Звернення депутатів щодо недопущення знищення сільських закладів освіти

01.11.19

Звернення

депутатів Драбівської районної ради до Президента України В.О. Зеленського, Голови Верховної Ради України Разумкова Д.О., комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, народного депутата України Арсенюка О.О. щодо недопущення знищення сільських закладів освіти

Ми, депутати Драбівської районної ради Черкаської області,висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу ситуації, яка складається в галузі освіти, зокрема освіти в сільських населених пунктах.

Пропозиції Міністерства фінансів України, викладені у листі № 07010- 04-3/19654 від 31.07.2019 року: оптимізація малокомплектних шкіл; припинення з 01 січня 2020 року фінансування з освітньої субвенції шкіл (крім початкових) з кількістю учнів менше 40 та фінансування освітнього процесу в 10-11-х класах, де менше 20 учнів; підвищення навчального навантаження на вчителя з 18 до 20 годин; підвищення розрахункової наповнюваності класів під час розрахунку освітньої субвенції для районів та ОТГ на 2 пункти; перегляд підходів до створення мережі опорних шкіл, розвиток мережі опорних шкіл шляхом фінансових стимулів і за умови виконання процесу оптимізації; ін., проекту закону «Про повну загальну середню освіту», реєстраційний №0901 від 29.08.2019, прийнятий Верховною Радою України в першому читанні 30.05.2019 року за реєстраційним № 10204 та поданий 11.07.2019 року на розгляд парламенту до другого читання, приведуть до закриття та масової реорганізації сільських шкіл.

Закриття навчальних закладів сільської місцевості унеможливить доступність дошкільної, повної загальної середньої освіти в комунальних навчальних закладах та їх розвиток, що гарантовано статтею 53 Конституції України.

Вищезазначені наміри суперечать нормам статті 22 Конституції України, якою заборонено при внесенні змін до чинних законів звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до Закону України «Про освіту»найкардинальніших змін зазнає структура загальної середньої освіти. Профільна середня освіта знову матиме два напрями: академічні ліцеї та професійні ліцеї. У новостворених профільних ліцеях, згідно нової концепції, має бути не менше 100 дітей на одній паралелі. Таких шкіл у сільській місцевості не буде ніколи. Тобто дітям треба буде долати значну відстань, щоб доїхати до профільної школи, або при ній повинен бути пришкільний інтернат, або діти будуть винаймати квартири.

Крім того, відстань до школи, яку учень може долати кожного дня, не може перевищувати   3 км і не може спиратися на примусове перенесення місця проведення занять.

Держава зобов‘язана надавати додаткове фінансування саме таким школам (мережі шкіл), на відміну від фінансування окремих класів НУШ, яке не сприяє забезпеченню права кожної  дитини на рівний доступ до якісної освіти. Політика запобігання  закриттю  сільських  шкіл - правильна освітня політика.

Враховуючи вищевикладене, депутати Драбівської районної ради звертаються до Вас з вимогою про недопущення прийняття таких норм законодавства, які б привели до знищення сільських шкіл, які на сьогодні є осередком збереження національної культури.

Вважаємо за необхідне:

        - прийняття законодавчих актів щодо розвитку освіти в сільській місцевості, які враховуватимуть особливості малонаселених та віддалених один від одного населених пунктів;

       - зменшення вимог щодо нормативів створення ліцеїв та опорних шкіл у сільській місцевості;

       - забезпечення виконання норми щодо права органів місцевого самоврядування вирішувати питання створення опорних шкіл шляхом проведення конкурсу відповідно до Положення про освітній округ і опорний заклад освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 червня 2019 року № 532.

Сам факт визнання, що в нас існують дві освіти — міська і  сільська, спонукає ретельно розібратися з причинами і пробле­мами, які нині дають підстави говорити, що освіта України роз­ділилася на два типи, хоча насправді за ідеологією, за змістом, за якістю не повинно бути відмінностей між сільською і міською освітою, має бути одна якісна, доступна освіта України. 

Ми знаємо, що немає преференцій для учнів сільських шкіл при зовнішньому  незалежному оцінюванні, всі діти в рівних умовах. Тому для нас найважливіше — забезпечити ви­моги Конституції і законів України, а саме забезпечити доступну якісну освіту в сільській місцевості.

                                                  Схвалено на 39-й черговій сесії

                                          Драбівської районної ради

               VІI скликання 25 жовтня 2019 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація