Звернення депутатів районної ради щодо зниження ціни на газ для населення

27.12.18

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Драбівської районної ради

до Кабінету Міністрів України щодо зниження ціни на газ для населення

Ми, депутати Драбівської районної ради Черкаської області, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ Драбівського району, вкрай стурбовані підвищенням з 1 листопада 2018 року ціни на газ для населення на 23,5 %.

Протягом останніх трьох років зростання тарифів в Україні випереджало зростання доходів населення. Нове підвищення ціни матиме катастрофічний вплив на рівень та умови життя більшої частини населення країни, адже, очевидною буде різниця між доходами та необхідними витратами громадян. У результаті збільшуватимуться борги населення за спожиті комунальні послуги, значна кількість українців опиниться в надзвичайно складних життєвих умовах, що перетворить їх на жебраків і зробить залежними від субсидій, де нині не лише застосовуються суворі обмеження обсягів відшкодування, а й проводиться відсіювання потенційних субсидіантів.

На нашу думку, державна політика у сфері житлово-комунальних послуг має базуватися на принципі регулювання тарифів з урахуванням досягнутого рівня соціально-економічного розвитку країни. Рішення про підвищення ціни на «блакитне паливо» приймалося без аргументованих підстав, без урахування реальних доходів населення та рівня безробіття.

При цьому загальновідомим є факт, що прийняття даних тарифів відбувалося без публічного обговорення із залученням громадськості чи експертів, структура ціни є непрозорою та необґрунтованою, такою, що містить корупційну складову, а отже завищеною.

Враховуючи вище викладене та з метою недопущення зростання соціальної напруги в суспільстві, ми, депутати Драбівської районної ради, звертаємося до Кабінету Міністрів України з проханням:

1. Знизити ціну на газ для населення у 4 рази.

2. Встановити прозорий, економічно обгрунтований механізм встановлення цін на енергоресурси та погодження їх з місцевими радами.

3. Розширити програму надання субсидій для пенсіонерів.

4. Збільшити фінансування державних програм в сфері підвищення енергоефективності у 5 разів.

Сподіваємося на розуміння та відповідне реагування.

Схвалено на 32-й черговій сесії

Драбівської районної ради

VІI скликання 21 грудня 2018 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація