Звернення депутатів районної ради щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільгоспземель

25.04.17

17 лютого 2017 року група народних депутатів України внесла подання до Конституційного суду з вимогою визнати неконституційним мораторій на продаж сільськогосподарських земель, який під спільним тиском селян був пролонгований Верховною Радою на 2017 рік. Також всупереч мораторію в Верховній Раді зареєстровано законопроект про обіг сільськогосподарських земель, яким пропонується де-факто торгувати землею вже з 1 липня 2017 року.

Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників «ринку землі» - скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків.

Зрозуміло, що за умов відсутності захисту власності та інвестицій, а також гострого дефіциту грошових коштів, навіть у вигляді кредитних ресурсів, єдине, до чого призведе право на продаж землі - це скуповування земельних паїв великими агрохолдингами та корпораціями. Вже зараз десять найбільших агрохолдингів володіють (на правах власності чи оренди) мільйонами гектарів та чинять тиск щодо відмови від землі на малі сільськогосподарські підприємства та на сімейні ферми. Скасування з 1 січня 2017 року спеціального режиму оподаткування для сільськогосподарських товаровиробників призвело до ще більшого занепаду і дефіциту коштів у фермерських господарствах.

Якщо закон, яким дозволятиметься продаж землі вже з 1 липня 2017 року буде ухвалено, фермери та селяни будуть поставлені в такі умови, коли їм нічого іншого не залишиться, як розпродати за безцінь свої паї і піти в найми до нових панів або їхати за кордон шукати кращої долі. Це призведе до остаточного знищення малих сільськогосподарських підприємств та сімейних ферм, які в усьому цивілізованому світі є основою аграрної складової економіки, масового зростання безробіття та посилення еміграції, а також до загибелі сіл та селищ.

На підставі вищевикладеного ми, депутати Драбівської районної ради, звертаємося до Вас з настійною вимогою:

1. Повернути право розпорядження землями державної власності органам місцевого самоврядування.

2. Провести ретельну перевірку та дати правову оцінку діяльності посадових осіб державних органів уповноважених розпоряджатися землями державної власності за останні 3 роки.

3. Завершити технічні аспекти земельної реформи: провести інвентаризацію земель, оцінку земель, розмежування земель державної та комунальної власності, наповнити земельний кадастр, врегулювати інші проблемні питання землеустрою та землекористування.

4. Забезпечити та захистити земельні права громадян, місцевих громад, дрібних та середніх сільгосппідприємств.

5. Запровадити практичні механізми стимулювання і розвитку фермерських господарств, малого і середнього бізнесу в аграрній сфері.

6. Продовжити мораторій на продаж земель сільгосппризначення до виконання попередніх вимог.

7. Розглянути можливість викупу земельних ділянок сільгосппризначення виключно державою та/або місцевими громадами, розробивши відповідні фінансово-кредитні механізми. 

Прийнято на 15-й черговій сесії

Драбівської районної ради

VІI скликання 21 квітня 2017 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація