Про підтримку вимог щодо впровадження земельної реформи в Україні

21.02.20

Вимоги Всеукраїнського об’єднаного штабу захисту української землі до Президента України, Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо впровадження земельної реформи в Україні

Нам, українцям, потрібний шлях до розвитку та добробуту через створення нових суспільних відносин щодо прав володіння, користування і розпорядження сільськогосподарською землею. Нам потрібнийсуспільнийконсенсус, щоб розв’язати гострий соціально- політичний конфлікт, який виник на тлі запропонованої Урядом України моделі обігу земель. Досягнути цього консенсусу можна лише шляхом широкого суспільного діалогу.

Нам потрібна «Єдина національна програма реформування земельних відносин в Україні», котра стала б корисною цілому українському суспільству, а не окремим його верствам. Для цього ми мусимо створити власну модель економічних та соціальних відносин - власними силами і у власних інтересах, спираючись на досвід наших успішних сусідів - країн ЄС, особливо східно-слов’янських держав, що мають близьку до українців культуру та цінності. Метою земельної реформи в Україні має бути виключно добробут кожного українця, розвиток села та забезпечення продовольчої безпеки держави. Все інше - від лукавого. Не через продаж землі, а лише завдяки праці людей, що працюють на землі, дбають про неї та про потреби своєї громади та цілого народу, ми досягнемо цієї мети.

Земельна реформа повинна відбуватися винятково на конституційних засадах, зокрема з метою забезпечення права власності Українського народу на землю (стаття  13 Конституції України), її охорони як національного багатства (стаття  14  Конституції України).

Ми, громадяни України, реалізуючи власні права та свободи у відповідності до статті  5 та 38 Конституції України, заради громадського спокою і процвітання України, вимагаємо від Верховної Ради України, Президента України та Прем’єр-міністра України забезпечити процес утворення та прийняття «Єдиної національної програми з реформування земельних відносин» , а саме:

 1. Верховній Раді України - зупинити розгляд законопроекту № 2178-10 від 10.10.2019  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення», який несе загрозу національним інтересам.

2. Верховній Раді України та Президентові України - утворити робочу групу в складі представників місцевих громад з усіх областей України, органів місцевого самоврядування, професійних асоціацій і аграрних спілок, профільних міністерств, комітетів Верховної Ради  України.

 3. Результатом роботи цієї групи повинно стати утворення «Єдиної національної програми реформування земельних відносин» у відповідності до викладених в Настановах засад.

4. «Єдина національна програма реформування земельних відносин» підлягає оприлюдненню та схваленню в середовищі громад та фахових спілок, породжуючи, таким чином, суспільний консенсус стосовно її змісту та суті.

5. Лише після досягнення такого суспільного консенсусу «Єдина національна програма реформування земельних відносин» підлягає ухваленню Верховною Радою України та стає основою для внесення змін до чинних законів України.                                                                          

                                                          Підтримано на 41-й черговій сесії

                                         Драбівської районної ради

                                                       VІI скликання 21 лютого 2020 року

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація