З 30-річчям з дня ухвалення Декларації про суверенітет України

16.07.20

Шановні жителі Драбівщини!

Сьогодні у нашій країні святкують День ухвалення Декларації про суверенітет України, яку ухвалили 30 років тому. Цей документ був першим кроком до того, щоб проголосити незалежність і вийти зі складу Радянського Союзу.

16 липня 1990 року у тодішній ще радянській Верховній Раді сталося неймовірне - за Декларацію про суверенітет України разом проголосували і комуністи, і представники проукраїнської парламентської групи ("Народна рада").
 

У Декларації вперше прозвучали слова про самовизначення, кордони, власну економіку та міжнародні відносини.
 

У преамбулі цього документа зазначено: «Верховна Рада Української РСР,
виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України,
визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах».

Декларацією про державний суверенітет були визначені основні політичні, економічні, соціальні засади державотворення, задекларовані демократичний устрій та дотримання прав і свобод громадян, верховенство права. Принципи, проголошені у даному документі, закарбовані у положеннях чинної Конституції України.

Відзначаючи цю визначну подію нашої новітньої історії, маємо вкотре усвідомити, що сьогоднішній і завтрашній день Української Держави залежить особисто від кожного із нас. Патріотизм, активна життєва позиція, наполеглива повсякденна праця – ось запорука подальшого поступального розвитку країни.
 

Щиросердечно вітаю жителів району із 30-ю річницею проголошення Декларації про державний суверенітет України – поворотного пункту в сучасній історії України, який наблизив до здійснення споконвічну мрію українського народу про свободу та незалежність. Адже опираючись саме на Декларацію, було прийнято Акт про державну незалежність 24 серпня 1991 року.
 

Зичу Вам впевненості і доброї надії на майбутнє, миру, злагоди щастя, радості та достатку у кожній оселі.

З повагою

 

голова районної ради Володимир Дзега

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація