Зайнятість жителів Драбівщини

23.01.19

З метою реалізації  на території району  державної політики зайнятості, Програми  зайнятості населення в Драбівському районі до 2020 року, робота районної філії Черкаського обласного центру зайнятості протягом 2018   року була  спрямована на виконання активних програм зайнятості населення,  які впливають   на ситуацію  на зареєстрованому ринку праці.

Протягом 2018   року за послугами до  районної філії звернулися 1877 незайнятих громадян,з них 1407 осіб мали статус безробітного.Станом на 01.01.2019 року на обліку перебувало  402 безробітних .

Враховуючи пропозицію робочої сили, її демографічну, кваліфікаційно-професійну структуру, районна філія   вживала заходи щодо впливу на стан ринку праці шляхом виявлення  вакансій та  подання  їх  роботодавцями до  Філії, що  надавало  можливості у працевлаштуванні незайнятих громадян. Протягом 2018   року до районної філії надійшло 1005 вакансії від 192 роботодавців.  Рівень укомплектування вакансій складає 98 відсотків.

Протягом 2018   року за направленням  районної філії працевлаштовані 936  осіб, з них  488  безробітних.

Районною філією  надавалися послуги демобілізованим військовослужбовцям учасникам АТО.  Всього послугами  районної філії у 2018 році скористалося 27 осіб учасників АТО, 12 осіб звернулися у звітному періоді ( учасники операції об’єднаних сил).    Статус безробітного отримали всі учасники АТО, яким призначено виплату допомогу. Працевлаштовані 6 осіб.   Даній категорії громадян надаються всі соціальні послуги передбачені Законом України «Про зайнятість населення».

За послугами до  районної філії  звернулося 6 внутрішньо переміщених осіб. Всі особи отримали  статус безробітного  та було призначено виплату  допомогу по безробіттю. З осіб, які мали статус безробітного працевлаштована 1 особа. На кінець звітного періоду на обліку перебуває 3 особи.

Районною філією проводилося  стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці шляхом виплати компенсації роботодавцю суми єдиного соціального  внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Так, протягом  2018   року прийнято рішення про  виплату компенсації роботодавцям суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по 19  особам безробітних громадян, які були працевлаштовані на нові робочі місця до 11 роботодавців.

Для підвищення конкурентоспроможності незайнятих громадян у працевлаштуванні районною філією проводилось професійне навчання безробітних.

Професійне навчання проводилося за такими напрямками: підвищення кваліфікації шляхом стажування на робочому місці у роботодавця, курсів цільового призначення, підготовки та перепідготовки у навчальних закладах області. Професійне навчання здійснювалось за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Протягом    2018 року  професійне навчання  пройшли 205 безробітних  громадян. З них: 80 підвищили кваліфікацію шляхом стажування на робочому місці у роботодавця,  123  пройшли навчання на курсах цільового призначення, 2  особи навчалися у навчальних закладах області.

В разі відсутності підходящої роботи районною філією проводиться залучення безробітних громадян  до тимчасової зайнятості  шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру.    Дані види робіт організовуються за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, коштів бюджетів сільських, селищних рад, коштів роботодавців.

Протягом 2018 року в громадських роботах прийняли участь 239 безробітних та 161 безробітний у  тимчасових роботах.

З метою широкого інформування про наявні вакансії по області та Україні в районній філії розміщено комп’ютер вільного доступу до інтернет – порталу  Державної служби зайнятості «Труд». 

 

Заступник директора-начальник відділу

надання соціальних послуг

Драбівської РФ Черкаського ОЦЗ                           Т.Мануйленко

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація