Як змінити місце голосування

11.04.19

Громадяни України, які хочуть проголосувати не там, де зареєстровані, мають час до 15 квітня щоб змінити місце голосування до другого туру президентських виборів.

Щоб змінити місце голосування необхідно до 15 квітня 2019 року включно:

- звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців за місцем перебування на день виборів або місцезнаходженням виборчої дільниці, де буде зручно проголосувати або за зареєстрованим місцем проживання (місцем реєстрації);

- подати заяву про тимчасову зміну місця голосування.

Звертаємо увагу що заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто. Надсилання вказаної заяви поштою (електронною поштою) законодавством не передбачено.

Зразок заяви можна знайти за посиланням: http://bit.do/zrazok.

До 18 квітня 2019 року можливо змінити місце голосування або внести (змінити) інформацію про себе у списку виборців шляхом подання адміністративного позову про уточнення списку виборців до місцевого загального суду за місцезнаходженням виборчої дільниці.

Які документи необхідно мати з собою, щоб змінити місце голосування: 

- паспорт громадянина України у вигляді паспортної книжечки або картки (до картки додається Витяг з Єдиного державного демографічного реєстру щодо реєстрації місця проживання) або тимчасове посвідчення громадянина України;

- посвідчення військовослужбовця/військовий квиток (для військовослужбовців строкової служби);

- документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування, а саме:  довідка з місця навчання або роботи, посвідчення про відрядження, проїзні документи, договір оренди житла тощо.

Виборці, виборча адреса реєстрації яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях та території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, можуть не подавати документи, які підтверджують необхідність зміни місця голосування.

Заява про зміну місця голосування розглядається органом ведення Державного реєстру виборців невідкладно, але не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування. Після задоволення заяви виборцю видається посвідчення про тимчасову зміну місця голосування. Необхідно обов’язково перевірити себе у списку виборців на виборчій дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні про тимчасову зміну місця голосування. Це можна зробити онлайн в особистому кабінеті виборця на веб-сайті Державного реєстру виборців: https://www.drv.gov.ua або в приміщенні виборчої дільниці, яку визначено місцем голосування у посвідченні.

Тетяна Купріна начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація