Як проголосувати за місцем перебування?

28.03.19

Кожен, хто не здатний самостійно пересуватися, має право проголосувати не на дільниці, а за місцем перебування. Про це у списку виборців повинна бути помітка навпроти прізвища особи: «НСП» – не здатний самостійно пересуватися.

Щоб дізнатися, що в списку виборців є відмітка «НСП» необхідно:

- звернутися до дільничної виборчої комісії за місцем проживання та ознайомитися зі списком виборців.

- звернутися до відділу ведення Державного реєстру виборців.

Якщо виборець сам не може, то перевірити такі відомості можуть його рідні, близькі, знайомі, сусіди.

У іменному запрошенні на вибори має бути вказано: «У зв'язку з наявністю у списку виборців стосовно Вас відмітки про постійну нездатність пересуватися самостійно повідомляємо, що Вам буде надана можливість проголосувати за місцем перебування».

Якщо у списку виборців відсутня помітка «НСП», тоді необхідно  звертатися до дільничної виборчої комісії із:

- заявою;

- медичною довідкою про стан здоров'я.

Щоб подати заяву особа, яка тимчасово не здатна пересуватися самостійно, повинна:

-  власноручно написати заяву з проханням забезпечити їй голосування за місцем перебування;

-  у заяві зазначити відповідне місце голосування;

-  подати заяву особисто, поштою або через інших осіб.

Заява подається до дільничної виборчої комісії не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці перед днем виборів.

Дільнична виборча комісія за своїм рішенням на підставі поданих документів може включити таку особу до витягу зі списку виборців і надати їй можливість проголосувати за місцем перебування.

Члени дільничної виборчої комісії зобов'язані перевірити факт тимчасової нездатності виборця самостійно пересуватися. У разі непідтвердження комісія має прийняти рішення про відмову надати виборцю можливість голосувати за місцем перебування.

У день голосування до виборця прибувають члени дільничної виборчої комісії з виборчими бюлетенями та опечатаною або опломбованою виборчою скринькою та витягом зі списку виборців.

Виборці, котрі голосують за місцем перебування, зобов'язані допустити у відповідне приміщення членів дільничної виборчої комісії, офіційних спостерігачів, кандидатів чи їх довірених осіб та інших осіб, які вправі бути присутніми під час голосування на дільниці.

Виборець в режимі таємного голосування заповнює виборчий бюлетень та опускає його до виборчої скриньки.

Якщо виборець, включений до витягу із списку виборців для голосування за місцем перебування, прибув у приміщення для голосування після того, як члени дільничної виборчої комісії вийшли для організації голосування за місцем перебування, такому виборцю не може бути видано виборчий бюлетень до повернення відповідних членів комісії та з’ясування питання, чи не проголосував цей виборець за місцем перебування. 

Тетяна Купріна - начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація