Встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України

20.10.17

Відповідно до статті 256 Цивільного процесуального кодексу України суд розглядає справи про встановлення факту народження або смерті особи в певний час у разі неможливості реєстрації органом державної реєстрації актів цивільного стану факту народження або смерті.

З метою спрощення судового процесу розгляду заяв громадян про встановлення вказаних фактів, що відбулися на тимчасово окупованій території України, Верховною Радою України 04.02.2016 прийнято Закон України «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України» № 990-VІІІ.

Так, главу 6 Цивільного процесуального кодексу України доповнено статтею 257-1 , що регламентує особливості провадження у справах про встановлення факту народження або смерті особи на тимчасово окупованій території України. Вказаним Законом передбачено, що заяву про встановлення факту народження або заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України, визначеній Верховною Радою України, може бути подано до будь-якого суду за межами такої території незалежно від місця проживання заявника.

Заява про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території подається батьками, родичами, їхніми представниками або іншими законними представниками дитини. Заяву про встановлення факту смерті особи на тимчасово окупованій території України може бути подана родичами померлого або їхніми представниками. Такі категорії справ розглядаються невідкладно з моменту надходження відповідної заяви до суду, а ухвалені судом рішення підлягають негайному виконанню.

У рішенні про встановлення факту народження особи на тимчасово окупованій території України, зокрема, мають бути зазначені встановлені судом дані про дату і місце народження особи, а також відомості про її батьків. Копія судового рішення видається особам, які брали участь у справі, негайно після оголошення такого рішення або невідкладно надсилається судом до органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем ухвалення рішення для державної реєстрації народження або смерті особи. Згідно з положеннями Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» рішення суду про встановлення факту народження та рішення суду про встановлення факту смерті особи є підставою для державної реєстрації відповідного факту.

З метою забезпечення захисту прав та законних інтересів фізичних осіб у сфері державної реєстрації актів цивільного стану законодавством передбачено проведення державної реєстрації актів цивільного стану за заявами громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території України або переселилися з неї, будь-яким відділом державної реєстрації актів цивільного стану за межами цієї території. Враховуючи загальні вимоги законодавства для державної реєстрації народження або смерті, крім вказаних рішень суду, подається паспорт громадянина України заявника.

Тетяна Купріна - начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація