Володимир Дзега зустрівся із бельгійським інвестором

18.08.17

16 серпня 2017 року голова районної ради Володимир Дзега спільно із Віктором Козарізом на запрошення бельгійського інвестора Тома Ван Гоі побував у Деньгах Золотоніського району.

Під час зустрічі обговорили приїзд бельгійської делегації на чолі з консулом до Драбова та соціальне партнерство із господарством, ознайомилися із ведення агробізнесу. 

Як зазначив Віктор Козоріз, Том Ван Гоi вже майже 10 років успішно господарює на українській землі. Він є власником, а точніше - генеральним директором агрофірми «Гранекс-Черкаси», яка займається вирощуванням зернових та овочевих культур і на даний час орендує 2500 га землі на території 5 населених пунктів Золотоніського та Чорнобаївського районів. Базове господарство знаходиться в селі Деньги Золотоніського району, де Том побудував кілька сучасних зерносховищ, овочесховище, 6 водоносних свердловин, зрошувальну станцію та інші виробничі об'єкти. Також на його кошти в Деньгах була збудована церква, яка стала справжньою окрасою цього села. 

Загалом за останні роки Том Ван Гоі інвестував у аграрну сферу близько 7 млн. євро й не збирається зупинятися на досягнутому. Наразі від планує розширювати виробництво картоплі та цибулі і вже будує в Деньгах ще два сучасних овочесховища на 25 тисяч тонн. У його найближчих планах також будівництво молочно-товарної ферми  та заводу з виробництва чіпсів, які дадуть місцевому населенню додаткові робочі місця. Хоча Том чесно зізнається, що реалізації цих планів суттєво заважають різноманітні бюрократичні перепони та конкуренти, яким не вигідно, щоб поруч розвивалося успішне багатопрофільне господарство. Тим більше, що власник цього господарства розвиває не тільки виробничу, а й соціальну сферу тих населених пунктів, на території яких він орендує землю: допомагає сільським радам, школам, релігійним закладам тощо. Приміром, минулого року бельгійський інвестор допоміг відремонтувати церкву в селі Кропивному, а вже нинішнього допомагає з ремонтом церкви в селі Хвильово-Сорочиному. За 5 місяців 2017 року на цю церкву він уже витратив 157 436  грн. А в Деньгах Том Ван Гой утримує вчителя танців і кількох прибиральників, які опікуються благоустроєм села...

У приватній розмові Том чесно зізнався, що не знає, коли окупляться його інвестиції й чи окупляться вони взагалі. Але він точно знає, що Україна і українське село має величезний потенціал, який потрібно відроджувати. І з цим важко не погодитися. 

  

  

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація