Володимир Дзега провів нараду щодо фінансування медичних закладів району в умовах реформування

23.10.19

23 жовтня 2019 року голова районної ради Володимир Дзега провів робочу нараду, на якій розглянули питання фінансового забезпечення закладів охорони здоров’я району в умовах реформування галузі.

У роботі взяли участь перший заступник голови районної державної адміністрації Володимир Лобода, депутати районної ради, керівники структурних підрозділів апарату районної ради та райдержадміністрації, очільники та профспілкові лідери медичних закладів Драбівщини, Шрамківський сільський голова.

Відкриваючи нараду, Володимир Дзега сказав:

-  Вже третій рік в Україні проводиться реформування медичної галузі. І ми - як управлінці, так і пересічні громадяни - відчули, що трансформація системи охорони здоров’я стосується кожного. На зміну командно-адміністративній моделі відносин приходить контрактна. Це означає, що відносини регулюються деклараціями - договорами про медичне обслуговування населення з чітко визначеними параметрами фінансування результату. Змінюється система фінансування медичних установ, яка потребує принципової зміни характеру відносин між медичним закладом та розпорядником бюджетних коштів – Нацслужбою здоров’я. Саме з метою отримання фінансування від Національної служби здоров’я заклади медичної допомоги стали автономними. Тому згідно з рішенням районної ради від 15.02.2019 №33-14/7 створено комунальне некомерційне підприємство Драбівської районної ради «Драбівська центральна районна лікарня». Запровадження нової моделі фінансування системи охорони здоров’я передбачає збереження повноважень органів місцевого самоврядування у цьому секторі та створення можливостей для їх повноцінного виконання. За новою моделлю, з національного рівня фінансуватиметься програма медичних гарантій, тоді як кошти місцевих бюджетів будуть спрямовані на забезпечення роботи системи, а також на запровадження місцевих програм.

Зважаючи на важливість максимального збереження медичної галузі району та недостатні ресурси районного бюджету, голова районної ради закликав всіх до консолідації зусиль, взаєморозуміння і результативної співпраці.

У ході роботи обговорили можливості утримання районної лікарні та її відділень, насамперед Шрамківського терапевтичного відділення, в умовах реформування.

Виконавчий апарат районної ради

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація