Володимир Дзега побував на презентації книги-альбому

29.11.18

28 листопада 2018 року у Черкаській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Т. Шевченка відбулася презентація книги-альбому Ірини Прилуцької «Блукав я по світу чимало».

Участь у заході взяв голова районної ради Володимир Дзега.
На початку учасникам презентації було продемонстровано відео, в якому учні шкіл ділилися своїми знаннями щодо постаті Тараса Григоровича Шевченка.

Потім до слова було запрошено українського літературознавця, доктора філологічних наук Василя Пахаренка, який консультував автора під час створення видань «Стежинами великого Тараса» і «Блукав я по світу чимало».

Василь Іванович наголосив, що ця книга-альбом буде цікавою навіть нам, тим, хто тут народився, все життя прожив, бо одна справа це просто побачити наживо, а інша – побачити очима фотохудожника.

Сама ж автор і укладач книги-альбому Ірина Прилуцька розповіла, що, переглядаючи матеріали, вірші та твори Тараса Шевченка, вирішила подивитися, що у нас насправді збереглося із різноманітних пам’яток природи та архітектури на Черкащині і в Україні. Так вона вирішила простежити і порівняти минуле і сучасне.

– Мандруючи сторінками книги-альбому «Блукав я по світу чимало», читачі зможуть проходити тими ж життєвими стежками, що і Шевченко, – зауважила Ірина Олександрівна.

  

За словами Ірини Прилуцької видання «Стежинами великого Тараса» розійшлося по всьому світу, тому вона висловила сподівання, що і це видання стане чудовим презентом, який побачать і почитають як українці, так і іноземці, які потім захочуть приїхати і побачити наживо, яка ж багата і чарівна наша земля. 

Голова районної ради Володимир Дзега подякував Ірині та Олександру Прилуцьким і всім, хто дотичний до виходу в світ альбому про перебування Тараса Шевченка на Черкащині. Окрему подяку Володимир Дмитрович висловив депутатам Драбівської райради, завдяки яким цей шедевр видавничого і науково-ілюстраційного мистецтва потрапить у бібліотеки та школи району.

  

У книзі-альбомі «Блукав я по світу чимало» зібрано та відображено красу і славу Шевченкового краю – мальовничу природу, місця, де народився та жив Тарас Шевченко.

Тут використано документи та матеріали генія українського народу, а також численних дослідників його життя і творчості. Видання ілюстроване як архівними, так і авторськими світлинами.

У 2018 році випущено тираж 700 примірників на виконання «Програми розвитку інформаційного простору Черкаської області на 2012-2018 роки», за рекомендацією Експертної ради облдержадміністрації з питань розвитку книговидавничої справи в області, на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю облдержадміністрації та 300 примірників на замовлення Благодійної організації «Благодійний фонд «Урожай-громаді». 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація