Відбувся семінар-тренінг «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства»

23.07.20

Сьогодні, 23 липня у великій залі Будинку рад відбувся семінар-тренінг «Доступ до верховенства права осіб, які постраждали від насильства» - проєкт Національної Ради жінок України за підтримки програми МАТРА Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Семінар відкрили Володимир Дзега, голова районної ради та Віктор Хрущ, голова районної державної адміністрації.

    

Організація проведення цього тренінгу була викликана прийняттям у 2017 році Закону України «Про запобігання та протидію насильству в сім’ї». Ініціатором проведення даної зустрічі виступила Національна Рада жінок України (Людмила Порохняк – Гановська, голова Національної Ради жінок України, доктор медичних наук, професор, Радник Міжнародної Ради Жінок з охорони здоров’я).

   В заході також взяли участь: Лідія Козуб -голова комітету «Соціальні питання та протидія дискримінації» Національної Ради жінок України, Надія Комарова - кандидат економічних наук, вчений секретар Державного інституту сімейної та молодіжної політики, Алла Новікова - учасниця мережі «Регіонет», експертка з розвитку територіальних громад, фасилітаторка Британської Ради в Україні, Зоя Ружин, Заслужений працівник культури України, голова всеукраїнського ГО «Поступ жінок-мироносиць», ініціатор та організатор проекту «Мистецький спецназ», поетеса, громадський діяч, представники органів місцевої влади, сільські голови, в. о. старост, представники ОТГ Драбівського району, фахівці центру соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей,вчителі, медики, соціальні працівниці, психологи, представники Драбівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській області.

  

У ході семінару присутні розглянули питання надання допомоги особам, які постраждали від насильства. Обговорили роботу координаційних рад та координаційних груп на місцевому рівні (органів місцевого самоврядування, старостатів, сільських, селищних рад та об’єднаних територіальних громад) з попередження домашнього насильства. Потім учасники зустрічі проаналізували результати соціологічних опитувань домашнього насильства під час карантину. Особливу увагу присутні приділили питанню – як громадам попереджати домашнє насильство та залучати кошти для своєї діяльності?

На завершення був проведений круглий стіл на тему: «Взаємодія у сфері запобігання  і протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі».

Учасники семінару високо оцінили рівень проведення заходу та роботи тренерів, адже отримали нові теоретичні знання та удосконалили свої практичні навички.

  

Довідково:

За статистичними даними кожна 5 жінка в Україні стикалася з тією чи іншою формою насильства, страждають від цього і чоловіки. Втім, 90% постраждалих від насильства – саме жінки.

З початку 2020 року правоохоронці притягнули до адміністративної відповідальності 34 тисячі осіб за вчинення домашнього насильства.

У нашому районі до Драбівського відділення поліції Золотоніського відділу поліції ГУНП в Черкаській областіза 6 місяців надійшло 55 заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, складено 69 адміністративних протоколів, винесено 6 термінових приписів.

 До районних структур, що працюють з сім’ями та дітьми надійшло 21 повідомлення про вчинення домашнього насильства, в тому числі одне повідомлення щодо дитини.

У родинах, де відбулося насилля, постраждалим надано психологічну підтримку, надано роз’яснення щодо можливості уникнення конфліктів у сім’ї та рекомендації правового характеру.

З кривдниками проведена профілактична робота, ознайомлено з інформацією про набрання чинності від 07.01.2018 Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» та основними догмами Закону України «Про охорону дитинства», які спрямовані на захист прав та інтересів осіб, які постраждали від такого насильства.

 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація