Відбулися урочистості з нагоди вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

14.12.17

14 грудня Україна вшановує учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції, що сталася 26 квітня 1986 року. Адже саме в цей день було завершено будівництво саркофага над зруйнованим 4-м енергоблоком Чорнобильської АЕС та прийнято в експлуатацію комплекс захисних споруд.

Вшановуючи учасників ліквідації наслідків страшної аварії, сьогодні за участю голови районної ради Володимира Дзеги, заступника голови – Тетяни Богославець, голови районної державної адміністрації Івана Гайдая, його заступників – Володимира Лободи та Світлани Коршак, Драбівського селищного голови Василя Хмари, керівників силових структур району, представників трудових колективів та громадських організацій, жителів селища відбулася урочиста хода та покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.

  

Опісля у малому залі районного Центру культури і дозвілля відбулася зустріч керівництва району із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС.

Під час урочистого зібрання заступник голови районної ради Тетяна Богославець привітала земляків та висловила слова щирої вдячності за героїзм, мужність, самовідданість і самопожертву. Зокрема вона сказала: «Саме у ці грудневі дні ми повертаємося пам’яттю і серцем до трагічних подій, аби віддати данину шани і вдячності тим, хто пожертвував найдорожчим, хто пішов у вічність заради життя і майбутнього людства, хто, не вагаючись, ступив у атомне пекло. Ми з повагою і вдячністю ставимося до людей, які брали участь у ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, і вшановуємо пам'ять тих, кого вже немає серед живих. А ще відзначення цього дня з одного боку підкреслює важливість подвигу тих, хто пройшов через Чорнобиль, з іншого – ця трагедія має бути уроком для тих, хто сьогодні займається проектування подібних об’єктів».

  

Також Тетяна Володимирівна наголосила на тому, що районна рада завжди підтримувала і надалі в міру повноважень надаватиме підтримку «чорнобильцям». У поточному році за рахунок коштів районного бюджету оздоровлено 4 особи на загальну суму 20,8 тис. грн. На фінансову підтримку статутної діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль України» та для надання грошової допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2017 рік сесією районної ради з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 70,0 тис. грн.

У ході круглого столу виступили начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Ніна Симоненко, голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України» Володимир Головань, начальник Драбівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Золотоніського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області Олена Черниш, головний лікар Драбівської центральної районної лікарні Світлана Бойко, які озвучили інформацію стосовно кількості жителів району, постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС, стану соціального та медичного забезпечення ліквідаторів, відповіли на запитання.

Присутні обговорили найболючіші питання сьогодення: компенсаційні виплати, пільги, забезпечення безкоштовними ліками та санаторно-курортним лікуванням, а також про пенсійне забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.

Для учасників зустрічі відбулася концертна програма, підготовлена членами  вокального ансамблю «Журавка» - відділення денного перебування територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Драбівського району.

  

Виконавчий апарат районної ради

Фото газети «Драбівщина»

ДОВІДКОВО

За даними управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації на сьогодні в районі проживає 494 громадяни, що потерпіли внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, а саме:

- 288 учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з них 60 інвалідів;

- 87 потерпілих громадян внаслідок аварії на ЧАЕС, з них 8 інвалідів;

- 92 дитини, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

- 27 сімей, які втратили годувальника, смерть яких пов’язана з наслідками аварії на ЧАЕС.

Постраждалі громадяни, в тому числі ліквідатори, користуються передбаченими Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС» пільгами, компенсаціями та допомогами, основними з яких є:

- щомісячна компенсація вартості продуктів харчування, яка становить 394,80 грн. для категорії 1, та 197,40 грн. для категорії 2 (з державного бюджету виділено 639,7 тис.грн.);

- щорічна допомога на оздоровлення в середньому 100 грн. (з державного бюджету виділено 45,6 тис. грн.);

-50-% знижка плати за користування житлово-комунальними послугами і телефоном. 

Крім зазначених пільг та компенсацій 52 учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС з числа інвалідів мають статус інваліда війни, що дає їм право на отримання виплати до 5 травня  (в 2017 році  сума виплат І група інвалідності – 3,5 тис. грн., ІІ група інвалідності – 3,1 тис. грн., ІІІ група інвалідності – 2,7 тис. грн.).

Протягом 2017 року управлінням праці та соціального захисту населення  підписано 15-ть договорів з оздоровчими закладами на санаторно-курортне лікування за рахунок коштів державного бюджету та надано путівки 15 особам на загальну суму – 76,1 тис. грн. За рахунок коштів районного бюджету оздоровлено 4 особи на загальну суму – 20,8 тис. грн..

На 2018 рік сформована потреба на оздоровлення 22 осіб з числа інвалідів-чорнобильців.

На фінансову підтримку статутної діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль України» та для надання грошової допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи на 2017 рік сесією районної ради з місцевого бюджету виділено кошти в сумі 70,0 тис. грн..

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація