Пройшли позачергові Загальні збори сільських та селищних голів з усіх областей України

09.09.14

4 вересня у Києві відбулися позачергові Загальні збори сільських та селищних голів. Більше ніж 1200 осіб з різних регіонів України приїхало на зібрання.

Драбівський район на цій зустрічі представляли Безбородьківський сільський голова Віталій Сало, Безпальчівський сільський голова Лариса Марунич, Драбове-Барятинський сільський голова Віра Жадан, Жорнокльовівський сільський голова Григорій Миколаєнко та Рецюківщинський сільський голова Галина Кисіль.

Перспективи отримання громадами ресурсів з місцевих та загальнодержавних податків та зборів, використання земель, які знаходяться поза межами сільських громад, питання переходу від обслуговування у казначействі до комерційних банків тощо – саме такі питання піднімались в ході загальних зборів керівників територіальних громад.

Тема реформування місцевого самоврядування для українського суспільства назріла вже давно. Без перебільшення – це вимога сьогодення. Роками ведуться розмови про реформи. І всі нібито «за». Проти ніхто не виступає. А насправді чиниться чиновницький супротив.

«За останні 20 років вже було прийнято понад два десятки законів, які істотно обмежують права та повноваження органів місцевого самоврядування. Ми сьогодні не просто критикуємо. Ми надаємо свої пропозиції, залучаємо експертів. Побачивши, що зміни до Закону «Про місцеве самоврядування» повністю не вирішують проблеми децентралізації, Асоціація сказала «ні!» цим новаціям. Вони знищать село», – зазначає заступник голови - керівник виконавчої дирекції ВАССР Вадим Івченко.

Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад розробила низку законодавчих ініціатив щодо децентралізації влади та фінансів, посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами, врахування пропозиції ВАССР щодо обрання і діяльності старости, створення Агентства з розвитку сільських територій або запровадження посади заступника міністра з розвитку сільських територій в Мінагрополітики або в Мінрегіонрозвитку, врахувала пропозиції сільських та селищних рад щодо можливого об’єднання тощо. Всі ці новації були включені у Вимоги Зборів сільських та селищних голів і після загального схвалення передані Уряду.

Учасники зібрання ходою вулицями Києва віднесли ці вимоги до Кабінету Міністрів і керівництво держави вже пішло назустріч народному волевиявленню – прийнято рішення створити посаду радника Віце-прем’єр-міністра з питань розвитку сільських територій, який буде постійно працювати в Уряді. Вже наступного тижня відбудеться зустріч представників Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад та Уряду щодо визначення цієї кандидатури.

 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація