В Україні запрацював Единий державний реєстр корупціонерів

06.08.19

Як повідомляють на офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), з 29 липня 2019 року у штатному режимі вже працює Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Його публічна частина доступна за адресою https://corruptinfo.nazk.gov.ua/.

У НАЗК також уточнили, що, крім того, здійснюють через Реєстр спеціальну перевірку відомостей щодо кандидатів на особливо відповідальні посади, а також посади з підвищеним корупційним ризиком у межах чинного законодавства.

Довідку з Реєстру, як стверджують у НАЗК, можна буде отримати впродовж п’яти хвилин. Пошук у Реєстрі відбувається за двома категоріями осіб: юридичні та фізичні особи, в тому числі за частковим збігом пошукових параметрів.

За один пошуковий запит може бути відображено лише 50 записів. Щоб зменшити кількість записів, необхідно уточнити параметри фільтру. Наприклад, ввести не тільки прізвище, а й ім’я особи.

Індивідуальна довідка про корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення формується на основі пошуку записів у реєстрі за ІПН або кодом ЄДРПОУ, електронного цифрового підпису. Унаслідок пошуку буде завантажено архів з особистою довідкою та цифровим підписом НАЗК.

«Особливість Реєстру, який ведеться Національним агентством, полягає в основних принципах його функціонування: зручність, прозорість, доступність, запровадження яких дало можливість вивести взаємодію між державою та громадянами на новий, вищий рівень, створити сприятливі умови суб’єктам бізнесу в частині скорочення часу (до 5 хвилин) на отримання довідки про наявність/відсутність відомостей про них у вказаному Реєстрі», — зауважили в Агентстві.

Інформаційну довідку з Реєстру фізичні та юридичні особи — учасники публічних закупівель — зможуть отримати безплатно.

За даними НАЗК, з початку роботи Реєстру сформовано та отримано 43713 таких довідок фізичними та юридичними особами, а також 580 витягів із Реєстру за зверненням в установленому порядку фізичних осіб.

За період ведення Реєстру в рамках проведення спеціальної перевірки, передбаченої статтями 56 та 57 Закону України «Про запобігання корупції», НАЗК здійснило перевірку відомостей стосовно 3724 осіб, які претендують на зайняття посад, пов’язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування.

Загалом з початку роботи Реєстру на підставі 6210 електронних копій судових рішень було внесено відомості стосовно: 2262 осіб, яких судом визнано винними та притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень; 217 осіб, яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності за вчинення пов’язаних із корупцію правопорушень.

Реєстр розпочав свою роботу 4 лютого 2019 року. У зв’язку з чим Міністерство юстиції України та головні територіальні управління юстиції в областях та місті Києві припинили ведення Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

По довідку щодо роботи Реєстру можна звертатися за телефоном +38(044) 200-06-90; по технічну допомогу — +38(044) 200-06-94 та на e-mail: support@nazk.gov.ua

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація