Увічнення пам`яті талановитого поета-земляка Михайла Масла

14.02.18

14 лютого 2018 року громадськість Драбівщини разом із органами влади та гостями-шанувальниками літературної творчості відзначила 100-річчя від дня народження талановитого поета-земляка Михайла Кириловича Масла.

Урочиcті заходи розпочалися з відвідин пам’ятних місць, пов’язаних з іменем Михайла Масла, у селі Ковалівка. Сюди прибули гості - делегація у складі письменників на чолі Володимиром Поліщуком, головою Черкаської обласної організації Національної спілки письменників України, професором, доктором філологічних наук, відомим літературознавцем, керівники району: голова районної ради, голова конкурсної комісії з вручення Премії ім. М. Масла – Володимир Дзега, голова районної державної адміністрації – Іван Гайдай.

Спочатку відвідали Ковалівський навчально-виховний комплекс «загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад», місце, де понад 40 років працював Михайло Кирилович Масло, 10 років з яких – на посаді директора школи. Педагогічний колектив та учні школи пильно зберігають спадщину поета у кімнаті-музеї та постійно проводять роботу щодо популяризації творчості талановитого письменника у ході наукових досліджень учнів-членів Малої академії наук, виховної роботи, спрямованої на формування ціннісних орієнтирів.

Визначною подією відзначення ювілею поета стало відкриття меморіальної дошки, виготовленої колишнім випускником, на приміщенні школи.

  

Виступи сільського голови Андрія Черниша, заступника директора з навчально-виховної роботи Наталії Черниш та ведучих заходу засвідчили про глибоку шану і пам'ять, яка зберігається у серцях жителів с.Ковалівка про свого поета-земляка.

Учасники заходу поклали квіти до могили М.Масла, яка знаходиться на сільському цвинтарі.

Продовження заходу відбулося у районному Центрі культури та дозвілля.

У районній бібліотеці було розгорнуто виставку художніх робіт учнів дитячої школи мистецтв «Село моє – життя і доля» та фото-виставку учнів закладів загальної середньої освіти «Я землю батьківську люблю, моя колиска – Придніпров’я», які були присвячені тематиці краси рідного краю, яку поетично оспівував М.Масло.

  

У районній бібліотеці також відбулася поетична зустріч ««Поезія – ти сила чарівна, що серце надихає» та розгорнуто книжкову виставку «Літературне сузір’я Черкащини».

Кульмінацією заходу стала літературно-мистецька композиція, у ході якої відбулося вшанування лауреатів премії імені Михайла Масла минулих років та вручення цьогорічної літературної премії.

  

Лауреатом премії імені Михайла Масла у 2018 році стала Катерина Вербівська. Її поетична збірка «Горицвітова сопілка» стала кращою з поміж поданих творів у номінації «За кращий художній твір». З уст Катерини Іванівни звучали зворушливі вірші про село, красу рідної землі та ментальність української культури, яка зберігається у сільській місцевості.

Учасники заходу ознайомились із сторінками творчості та життя Михайла Масла, розповідь супроводжувалась відеосюжетами, прослухали вірші поета-земляка у виконанні наймолодших учасників заходу, переглянули презентацію нової збірки. Приємною подією стало видання з нагоди ювілею М.К.Масла збірки «Від імені сіл», до якої увішли усі твори нашого земляка.

З уст працівників культури, аматорів народного мистецтва, линула дзвінка українська пісня про рідний край, батьківську хату, калинову сопілку, діти декламували вірші М.Масла…- так вдячні нащадки в черговий раз вшанували свого видатного поета-земляка, співця рідного краю, Великого Українця.

  

Фото газети "Драбівщина"

За інформацією веб-сайту районного методичного кабінету відділу освіти Драбівської райдержадміністрації

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація