Унікальна інформація про історію краю і людей

23.12.19
У презентації книги Віктора Козоріза взяв участь голова облорганізації Національної спілки краєзнавців України, професор Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Василь Мельниченко. Ми попросили його поділитися думками щодо видання, яке щойно побачило світ.
 
- Василю Миколайовичу, яке ваше загальне враження від презентованої книги і чи потрібні взагалі сьогодні подібні видання?
 
- Почну з другої частини запитання. Переконаний, що книги про рідний край сьогодні потрібні, можливо, як ніколи. Адже вони дають людям, передусім молодим, знання про свою малу батьківщину, виховують у них любов і шану до рідної землі і своїх батьків – найсвятіше почуття, яке кожна людина проносить крізь усе життя. І саме з цього починається патріотизм і    любов до великої Батьківщини, готовність трудитись на її благо і захищати від ворога. Книга про Драбів і Драбівщину сповна відповідає цим критеріям, оскільки вона містить величезний масив унікальної інформації про історію краю і людей, які її творили.
 
- В чому, на ваш погляд, полягає особливість презентованої книги?
 
- Передусім, вона, як і усі не скуті формальними вимогами краєзнавчі видання, не схожа на інші. Автор розшукав і включив до книги чимало досі невідомих широкому загалу фактів з історії і повсякденного життя Драбова і навколишніх сіл. Ретельно досліджені біографії уродженців краю і тих людей, що пов’язали з ним свою долю. Не вдаючись до звичних трафаретів, Віктор Козоріз намагався якомога повніше розкрити особливості господарського та культурно-освітнього розвитку Драбівщини, показати її роль і місце в історії України. Все це підкріплено матеріалами, виявленими автором в архівних, бібліотечних та музейних фондах, почерпнуто із газетної та журнальної періодики, спогадів очевидців. Такий підхід забезпечив наукову репрезентативність та читацьку привабливість видання.
Читачі зможуть в цьому переконатись, прочитавши книгу, яка є вагомим внеском у краєзнавчу скарбницю Черкащини.
 
- Чи знайде ця та й інші «паперові» книги своє місце у читацькій аудиторії і чи зможе вона конкурувати з електронними?
 
- Це питання актуальне сьогодні, адже ми живемо в час новітніх технологій. На мою думку, і електронна, і друкована книги розвиватимуться і матимуть свого читача. У кожної свої переваги. Електронна книга зручна для користування, особливо в навчальному процесі та науковій роботі, коли треба швидко знайти і опрацювати необхідну інформацію.
Паперова ж книга не тільки надійніша для збереження, вона – для душі, дає можливість читачеві поринути у світ твору, отримати задоволення від прочитаного, осмислити і відкласти в пам’яті зміст любимої книги, яка йому подобається і яку хочеться читати не з блимаючого екрана, а тримати в руках і відчувати на дотик. Саме до таких книг я відніс би і книгу Віктора Козоріза. До речі, вона невдовзі матиме й електронну версію і буде широко доступна любителям і паперових, і електронних книг.
 
- Ви впродовж майже 20 років на громадських засадах очолюєте обласну організацію Національної спілки краєзнавців. А як справи на вашій основній ниві? Що нового?
 
- Знаєте, обидві мої «ниви» споріднені, оскільки історія як наукова дисципліна і краєзнавство органічно пов’язані між собою. Підрозділ університету, в якому я працюю, цього року набув нового статусу і має назву «Навчально-науковий інститут міжнародних відносин, історії та філософії». Це зумовлено тим, що вже третій рік ми готуємо, не тільки фахівців історичного та філософського профілів, а ще й фахівців з міжнародних відносин зі знанням іноземних мов. Ще одна новація – на базі інституту згідно отриманої ліцензії зможуть підвищувати свою кваліфікацію вчителі історії шкіл області.
 
На завершення – вітаємо вас і краєзнавців області з Новим роком. Нехай він буде мирним і щедрим на добрі справі.
 
- Навзаєм бажаю журналістам, читачам газети й усім драбів’янам в Новому році добра, здоров’я, благополуччя і віри в краще майбутнє. А презентована книга нехай служить справі виховання у молодого покоління патріотизму, поваги до власної історії і людей, які її творили і продовжують творити.

  З Василем Мельниченком спілкувався Микола Комнатний
Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація