У Драбові вшанували ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

14.12.18

14 грудня в Україні традиційно вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС — людей, які надзвичайно високою власною ціною змогли здолати страшну трагедію XX століття, що сталася 26 квітня 1986 року на Чорнобильській АЕС. Ця дата затверджена указом Президента України 10 листопада 2006 року. Саме 14 грудня було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим у результаті вибуху четвертим енергоблоком ЧАЕС.

Драбівщина пам’ятає і вшановує.

Сьогодні, у День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, у районному центрі відбулися офіційні заходи: за участю голови районної ради Володимира Дзеги, голови районної державної адміністрації Івана Гайдая, його заступників – Володимира Лободи та Людмили Рудик, Драбівського селищного голови Василя Хмари, ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, представників трудових колективів та громадських організацій, жителів селища відбулася урочиста хода та покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи.

  

Опісля у читальному залі районної бібліотеки відбулася зустріч за «круглим столом» керівництва району із ліквідаторами наслідків аварії на ЧАЕС та членами їх сімей.

Із метою виявлення соціальних проблем та якіснішого вирішення повсякденних потреб «чорнобильців» на засідання також були запрошені голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль України», начальник Драбівського відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Золотоніського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, головний лікар Драбівської центральної районної лікарні, заступник головного лікаря НКП «Драбівський Центр первинної медико-санітарної допомоги», начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, начальник відділу соціального захисту постраждалих громадян внаслідок Чорнобильської катастрофи та інвалідів управління праці та соціального захисту населення  райдержадміністрації, Драбівський селищний голова.

  

Звертаючись до присутніх, голова районної ради Володимир Дзега зазначив, що події Чорнобиля ніколи не зітруться в пам'яті десятків поколінь, а катастрофа назавжди залишиться спільним болем. Він подякував всім, хто ризикуючи своїм здоров'ям та життям, виконав синівський обов'язок перед рідною землею і народом, побажав усім доброго здоров'я, довгих років життя, здійснення мрій і сподівань та запевнив, що районна рада завжди підтримувала і надалі в міру повноважень надаватиме підтримку «чорнобильцям».

Присутні обговорили найболючіші питання сьогодення: компенсаційні виплати, надання пільг, забезпечення безкоштовними ліками та санаторно-курортним лікуванням, пенсійне забезпечення учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи, фінансова підтримка статутної діяльності громадської організації «Союз Чорнобиль України», надання матеріальної допомоги. 

Для учасників зустрічі відбулася концертна програма, підготовлена ансамблем ветеранів «Оберіг».

  

Виконавчий апарат районної ради

Фото газети «Драбівщина»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація