У Драбові через вантажні фури тріскаються будинки та розбивається дорога

15.03.17

Розбита дорога та тріщини в будинках. Це головна проблема драбів’ян, які мешкають на вулиці Володимирській. Такі проблеми, стверджують люди, - через значно перевантажені фури, які їздять їхньою вулицею. Адже саме нею пролягає дорога, яка сполучає магістраль Київ-Харків і Черкаси.

Володимирівською вантажівки проїздять майже кожні 10-15 хвилин. Рух кожної з них у власній хаті добре відчуває драбівчанка Галина Єгорівна. Коли їдуть машини, то в хаті, каже жінка, все ходуном ходить, дзеленчать вікна.

- А одного разу так машина проїхала, що аж люстра впала і розбилася, - бідкається жінка. – Машини здоровенні, як вагони. Аж страшно буває, особливо вночі. Інколи підхоплююся, бо таке відчуття, що аж в хату в’їхали.

Від постійного руху важковагового транспорту почали тріскатися стіни будинку. Зять жінки тільки й встигає їх лагодити, аби тріщини не збільшувалися. Але такий ремонт не допомагає – постійно з’являються нові. Така ж біда і в сусідніх будинках. Люди побоююся, що, якщо перевантажені фури й надалі їздитимуть їхньою вулицею, то будинки можуть просто впасти.

  

Ще одна проблема – це розбиті дороги. Якщо по вулиці Володимирівській їздити ще більш-менш можна, то за Драбовом замість дороги - ями майже до коліна. Від важких фур вони тільки збільшуються.

Щоб привернути увагу влади до цієї проблеми сьогодні драбівчани та активісти разом із інспекторами Управління Укртрансбезпеки Черкаської області почали самостійно зупиняти вантажівки і перевіряти, чи не мають вони понаднормову вагу. Спершу активісти збиралися навіть повністю перекривати сполучення магістралі на самій вулиці Володимирівській, утім згодом відмовилися від цієї ідеї, аби не перешкоджати руху легкових автомобілів.

  

Старший державний інспектор відділу державного контролю Управління Укртрансбезпеки Черкаської області Едуард Лістровий говорить, що вантажівки краще перевіряти за допомогою габаритно-вагового контролю.

- Але його на всі дороги поки не вистачає. Тому здійснюємо документальний контроль. Тобто перевіряємо документи, які видаються на вантаж. Там вказано або масу вантажу, або загальну масу транспортного засобу із зазначенням фактичної маси, - розтлумачує інспектор і визнає, що чимало машин таки справді їздять із перевантаженням. –  Це майже 50 відсотків. Тому такі акції, як зараз у Драбові, насправді дуже дієві.

Утім, показувати документи погоджуються не всі водії вантажівок. Активісти підозрюють, що в багатьох фурах ці документи можуть бути фіктивними.

Варто додати, що напередодні до Драбова приїздив заступник голови Черкаської ОДА Костянтин Омаргалієв. Він зазначив, що в області працюють над тим, щоб придбати габаритно-ваговий комплекс для золотоніського напрямку. Наразі ж в області поки що є тільки один пересувний комплекс для зважування великогабаритного транспорту. Знаходиться він на уманському напрямку.

За матеріалами інтернет-видання «Про все»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація