У Драбівській ОТГ вивчали перші кроки подальшого розвитку об`єднаної громади

23.07.19

Процес створення ОТГ – це завжди сумніви та побоювання. Подолавши їх, новостворена об’єднана територіальна громада має зробити перші кроки, аби розпочати працювати в напрямку розвитку та покращення якості послуг на своїй території.

Саме для того, щоб роз’яснити, які варіанти дій має громада та як уникнути помилок, у новостворену Драбівську ОТГ завітали експерти Черкаського ЦРМС Програми «U-LEAD з Європою».

Перше питання, що найбільше турбує представників органів місцевого самоврядування, – як же тепер бути з бюджетом громади: чи об’єднувати, чи виконувати окремо?

На це та інші питання надав відповідь радник з питань місцевих фінансів Микола Гулько. Водночас, учасникам заходу було роз’яснено, які питання мають бути обов’язково розглянуті на першій сесії після об’єднання та які повноваження має голова ОТГ з питань фінансів. Ним також було наголошено щодо врахування змін при підготовці формування проекту бюджету на 2020 рік, а саме середньострокове бюджетне планування та затвердження бюджетного регламенту.

«Як тільки учасники заходу отримують відповіді на основні питання, пов’язані з веденням бюджету, одразу виникають і питання щодо муніципальних послуг. Громаді необхідно вже зараз думати як надавати освітні, медичні, соціальні послуги та забезпечити безпеку на підвідомчій території», - говорить Анна Сарана, радниця з питань муніципальних послуг Черкаського ЦРМС.

В ході цієї зустрічі було надано інформацію щодо надання громадою приорітетних послуг своїм мешканцям.  Якщо це стосується освіти, то як і коли нараховується освітня субвенція, коли і навіщо необхідно створювати відділ освіти та інше. Оскільки заклади освіти Драбівської ОТГ відвідують школярі, які проживають за межами ОТГ, представникам органу місцевого самоврядування було надано інструмент аналізу освітньої мережі. Завдяки цьому громада зможе не тільки порахувати суму додаткових витрат, які несе громада за учнів інших громад, а й спланувати свої подальші дії щодо розвитку шкільної мережі у середньостроковому часі.

Також обговорено питання щодо здійснення певних кроків щодо розвитку і надання послуг медицини: як влаштоване фінансування первинної ланки, яка роль громади в забезпеченні населення медичними послугами, що фінансує НСЗУ та які можливості має громада, щоб забезпечити населення додатковими медичними послугами тощо.

За інформацією Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація