Творча зустріч з Василем Нечепою “Уклін тобі, Тарасе”

11.05.18

Сьогодні, 11 травня, у районному Центрі культури і дозвілля відбулася творча зустріч «Уклін тобі, Тарасе» з чернігівським кобзарем-лірником, лауреатом Національної премії ім. Т.Г. Шевченка, Народним артистом України Василем Нечепою.

Василь Нечепа – унікальний співак-музикант, нині єдиний представник старосвітської чернігівської кобзарської школи, яку Гнат Хоткевич, загальновизнаний авторитет з історії кобзарства, вважав найдавнішою в Україні. Гру на кобзі артист опановував у майстра світової слави Олександра Корнієвського, який був учнем славетного кобзаря Терентія Пархоменка.

Василь Григорович – автор і виконавець концертних програм «Пісні з берегів зачарованої Десни», «Чумацький шлях», «Чого в сльозах калина», «Материні пісні» та ін., з якими він виступав в Україні та країнах Європи, Азії, Північної Америки, Австралії.

Поспілкуватися з відомим кобзарем прийшли учнівська молодь селища та шанувальники його творчості. 


Він розказав про трьох Василів: Василя Стуса, Василя Симоненка та Василя Сліпака, які, за переконанням митця, є гідними «внуками» Тараса Шевченка й Івана Франка, про величну українську історію. Цікавими були роздуми кобзаря, що вражали глибиною.

Свою розповідь співак доповнював патріотичними піснями. Коли слухаєш спів Василя Григоровича, відчуваєш себе вільним українцем, який з надією дивиться в майбутнє.

Кобзар закликав пишатися своїм корінням, не забувати історію, пізнавати культуру і примножувати духовні багатства своєї Батьківщини.

На завершення заходу присутні заспівали разом із великим митцем гімн України, а керівники району – голова районної ради Володимир Дзега та голова районної державної адміністрації Іван Гайдай висловили Василю Григоровичу слова захоплення і щирої вдячності.

Козак «Музичного батальйону» Василь Нечепа сповнений планами й ідеями про нові творчі подорожі і переконує: «Кобзарські мандри і далі будуть проходити бойовими шляхами по всій Україні. На фронті і в тилах непереможного Війська Українського. Містами козацьких, гайдамацьких і махновських звитяг. Кобзарські мандри тривають. Переможемо! Впевнений».

Виконавчий апарат районної ради

Фото газети «Драбівщина»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація