Тетяна Богославець взяла участь у роботі районного Центру допомоги учасникам АТО

10.10.18

10 жовтня 2018 року за участю заступникаголови районної ради Тетяни Богославець відбулося  розширене засіданняЦентру допомоги учасникам АТО щодо виявлення соціально-економічних проблем військовослужбовців, інвалідів війни, сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

У засіданні також взяли участь голова райдержадміністрації ІванГайдай, його заступник – Людмила Рудик, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, державних та громадських організацій району - члени районного Центру допомоги учасникам АТО та учасники антитерористичної операції – представники від сільських та селищної громад.

Уході роботи присутніми обговорено питання про стан виділення земельних ділянок учасникам АТО, інформацію по якому надав начальник відділу у Драбівському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області М. Лимаренко, а саме що станом на 09.10.2018 до відділу у Драбівському районі Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області звернулись 460 учасників АТО, яким надано консультації та видані  документи (довідки),  необхідні для виділення  земельних ділянок.

З них за межами населених пунктів звернулися з заявами 377 учасників, 320 особам Головним управлінням Держгеокадастру видано дозволи на виготовлення проектів землеустрою. На сьогоднішній день 283 особам затверджено проекти землеустрою.

Станом на 09.10.2018 32 учасникам АТО розроблено проекти землеустрою,  не затверджено, з них:

18 проектів знаходиться у Головному управлінні Держгеокадастру на затвердженні;

2 – на екстериторіальному погодженні;

1 - на експертизі;

9 – на реєстрації в ДЗК;

1 – на виготовленні у проектанта;

1 – документація у замовника.

5 учасникам АТО надані дозволи, але  проекти землеустрою не розроблені -  відсутні накази на поділ земельних ділянок (орендарі відмовляються від поділу)

2 Ковалівська  (орендар ФГ «Мега Клас»)  – Мірошніченко Ю.П., Шульгатий Р.І.

3 Остапівська - (орендар ТОВ «Продсільпром»)  Мироненко М.Д., Сириця І.В., Скопець М.М.

 В межах населених пунктів 83 осіб звернулося та 83 особам прийнято рішення про надання дозволів на виготовлення проектів землеустрою. З них:  8 проектів в розробці та на погодженні, 74 особам затверджено проекти відведення.

Було зазначено, що проблемним питанням залишається те, що землекористувачі  району, які використовують земельні ділянки державної власності сільськогосподарського призначення, не бажають надавати письмові (нотаріально засвідчені) погодження учасникам АТО, а також замовляти поділ земельних ділянок, як вимагає законодавство (на даний час 5 учасникам АТО надано погодження землекористувачами та видано накази Головного управління про надання дозволу на виготовлення проектів землеустрою, але орендарі відмовляються звертатися із заявами про надання дозволу на поділ земельних ділянок (ТОВ «Продсільпром»- 3, ФГ «Мега Клас» 2) .

Шляхами вирішення проблемних питань є передавання  земельних ділянок для учасників АТО за рахунок земель комунальної власності (відмерлої спадщини) сільськими (селищними) радами.

По Митлашівській сільській раді 5 паїв оформлено, по Степанівській сільській раді 4 паїв оформлено право комунальної власності на сільські раді та надано дозволи на проекти відведення для учасників АТО;

 По Шрамківській  сільській раді 3 паїв оформлено, по Великохутірській с/р оформлено 4 паїв, по Безбородьківській  сільській раді 2 паїв та передано земельні ділянки у власність учасникам АТО.

По Драбівській селищній раді визнано судом відмерлою спадщину на 4 земельні паї, які можуть бути передані у власність учасникам АТО після оформлення Драбівською селищною радою права комунальної власності на ці паї.

Вільні земельні ділянки, які можуть бути передані учасникам АТО, обліковуються по Нехайківській (13 га), Погребській (1,0 га) сільських радах.

На засіданні заслухано інформацію головного лікаря Центральної районної лікарні С. Бойко та завідуючої Драбівською амбулаторією загальної практики сімейної медицини КНП «Драбівський центр первинної медико-санітарної допомоги» Драбівської районної ради Черкаської області Л. Чепіженко щодо надання медичної та психологічної допомоги учасникам АТО, було зазначено, що на обліку в Драбівській ЦРЛ перебуває 294 демобілізованих учасників АТО в т. ч. інвалідів війни – 9 осіб,  учасників бойових дій – 246 особи, із не підтвердженим статусом – 39 осіб. За звітний період повний медичний огляд проведено 82 (27,9 %) демобілізованим військовослужбовцям, частковий – 85 особам (28,9 %).

Охоплено обстеженням на соціально небезпечні інфекції, а саме: на туберкульоз – 125 осіб, на ВІЛ – 24 особи, на сифіліс – 86 осіб, на гепатити – 18 осіб.         

В результаті проведеного медогляду амбулаторне лікування отримали 122 особи (інваліди війни – 7 осіб, учасники бойових дій – 115 осіб). Проліковано стаціонарно – 44 особи. Із них в Драбівській ЦРЛ – 16 осіб, в обласному госпіталі ветеранів війни – 19 осіб, в інших лікувальних закладах – 9 осіб.

На стаціонарне оздоровлення в районі для демобілізованих військовослужбовців АТО витрачено – 7670,84 грн.

Зубопротезовано 1 учасника АТО на суму 1360,0 грн.

Психологічна допомога демобілізованим військовослужбовцям у Драбівській ЦРЛ надається лікарем психотерапевтом та лікарем психіатром. Психологічна допомога надана 9 демобілізованим учасникам АТО.

Також учасників засідання було проінформовано про те, що на обліку Комунального некомерційного підприємства «Драбівський Центр первинної медико – санітарної допомоги» Драбівської районної ради Черкаської області перебуває – 294 демобілізованих учасників антитерористичної операції (далі-АТО) з них: інвалідів війни (далі-ІВ) - 9 осіб, учасників бойових дій (далі-УБД) - 246 осіб. Особи, без встановлення учасника бойових дій - 39 осіб.

Санаторно-курортним лікуванням займається управління праці. В свою чергу КНП «Драбівський ЦПМСД» забезпечує учасників АТО формами 070/0 (довідка для одержання путівки на санаторно - курортне лікування) та форма 072/0 (санаторно – курортна карта). Отримали ф.070/0 – 19 учасників АТО (них: УБД – 19), ф.072/0- 4 особи (УБД- 4 особи).

КНП «Драбівський ЦПСМД» займається оздоровленням учасників АТО у обласному та поза обласним госпіталях, такими як:

Черкаський обласний госпіталь ветеранів війни(ЧОГ) – 19 учасників АТО (з них: ІВ-3 особи, УБД – 16 осіб);

Український державний медико-соціальний центр ветеранів війти с. Циблі – (не оздоровлені учасники АТО – відмови в зв’язку з сімейними обставинами та загостренням хронічних хвороб);

«Український госпіталь для воїнів – інтернаціоналістів «Лісова Поляна» Міністерства Охорони Здоров’я України» - ( не оздоровлено учасників АТО - відмови).

Медичний огляд учасників АТО проводиться у амбулаторно-поліклінічних умовах. Комплексно пройшли 167 осіб (ІВ-8 осіб, УБД-159 осіб).

Амбулаторно проліковано - 122 учасника АТО (ІВ-7, УБД-115). Стаціонарно проліковано 42 учасників АТО (ІВ-5 осіб, УБД- 37). Обстежено на соціально-небезпечні хвороби:

туберкульоз - 125 учасників АТО (ІВ-7, УБД-118);

сифіліс – 86 учасників АТО (ІВ-4, УБД-82);

гепатит – 18 учасників АТО ( УБД-18);

ВІЛ- інфекцію – 24 учасників АТО (ІВ- 2,УБД-22).

Випискою ліків по безкоштовним рецептам (виписано за 2018р. на суму – 3 893.80 грн. 24 учасникам АТО).

Слухали інформацію начальника відділу соціального захисту постраждалих від ЧАЕС та інвалідів управління праці та соціального захисту М. Костяного про стан забезпечення професійної адаптації і стан соціального забезпечення та надання матеріальної допомоги учасникам АТО, який доповів, що станом на 01.10.2018 в управлінні праці та соціального захисту населення Драбівської районної державної адміністрації на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги перебуває 244 учасників бойових дій з числа учасників АТО, з них 8 інвалідів, одна сім’я загиблого військовослужбовця та одна сім’я дружина померлого учасника бойових дій з числа учасника АТО. Всі вони користуються пільгами або субсидіями згідно чинного законодавства.

Спеціалістами управління проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота серед учасників АТО щодо професійної адаптації, а саме: навчання за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1», «С», «СЕ» за результатами якої станом на 01.10.2018 прийнято 26 заяв на професійне навчання у Драбівському районному спортивно-технічному клубі Товариства сприяння обороні України. На даний час пройшли навчання 10 осіб за рахунок коштів районного бюджету на загальну суму 45,0 тис. грн.. та укладено угоду на навчання 8 осіб за рахунок коштів державного бюджету на загальну суму 47,80 тис. грн.., 8 осіб перебувають на черзі та потребують професійного навчання за професією «Водій автотранспортних засобів категорії «В», «С1», «С», «СЕ».

Протягом січня-вересня 2018 року за кошти районного бюджету надано допомогу на лікування 17 учасникам АТО на загальну суму 21,3 тис. грн.., на поліпшення житлових умов 8 учасникам АТО на загальну суму 120,0 тис. грн.. Двом сім’ям загиблих виплачено по 10,0 тис. грн.. (кожній).

З державного бюджету виділено кошти в сумі 65,5 тис. грн.. на закупівлю 8 путівок та 16,5 тис. грн.. на закупівлю послуг з психологічної реабілітації 2 учасникам АТО. У 2018 році Міністерством соціальної політики за погодженням з Міністерством фінансів затверджено граничну вартість путівки для учасника бойових дій із числа учасників АТО в сумі 8186,0 грн. На сьогодні у санаторно-курортних закладах пройшли оздоровлення 7 учасників АТО. В санаторії «Мошногір’я» санаторно-курортне лікування отримав 1 учасник АТО за кошти обласного та районного бюджетів на умовах співфінансування 50/50.

Присутнім учасникам бойових дій фахівцями були надані рекомендації і роз’яснення з поставлених питань щодо виникнення соціально-економічних проблем військовослужбовців, інвалідів війни, сімей загиблих учасників антитерористичної операції.

Також на розширеному засіданні Центру очільник району І. Гайдай скерував спеціалістів соціальної сфери до небайдужого відношення щодо проблем, з якими звертаються учасники бойових дій та дав доручення провести відповідну роботу з вирішення актуальних питань, що виникають в учасників АТО.

Цього ж дня відбулися збори громадської організації «Спілка воїнів АТО Драбівщини», на яких головою організації було одноголосно обрано – учасника бойових дій АТО Стойду Віталія Петровича, жителя селища Драбів.

За інформацією районного Центру допомоги учасникам АТО

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація