Степанівська команда захищатиме честь Драбівщини у фінальних змаганнях серед сільських команд області

06.08.18

Вже традиційно в першу суботу серпня кращі спортсмени району та вболівальники збираються на центральному стадіоні «Колос» (смт Драбів), щоб позмагатися у першості.

Не став винятком і цей рік – 4 серпня відбулися  фінальні змагання «Найспортивніше село Драбівщини - 2018» на призи районної ради.

Із кожним роком цей спортивний захід набуває все більшої популярності: 25 команд сільських рад району боролися за перемогу, значно розширилося і коло вболівальників.

Тепло вітали ентузіастів спорту голова районної ради Володимир Дзега і перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Лобода, які побажали спортсменам перемог й прихильності Фортуни.

- Не зважаючи на результати гри, всі ви – вже переможці, тому що обрали здоровий спосіб життя. Саме спорт гартує фізичну силу та моральний дух, формує волю до перемоги, активну життєву позицію, - сказав Володимир Дзега.

Після урочистого відкриття змагань директор ФОК «Колос» Михайло Кубрушко представив головну суддівську колегію та дав старт змаганням.

Відповідно до Положення вони проводилися у семи видах: міні-футбол, перетягування канату, армреслінг, гирьовий спорт, шашки, метання дротиків, настільний теніс. Всі учасники демонстрували силу і витримку, швидкість та майстерність. Справжній дух суперництва запанував у секторах стадіону.

Сільські голови змагалися у вправності метання дротиків, де беззаперечними фаворитами стали Василь Деркач (с. Степанівка), Лариса Марунич (с. Безпальче) та Віктор Давиденко (с. Свічківка).

Особливо напруженою видалася боротьба за першість із міні-футболу, у якій перемогу здобула команда із с. Нехайки, друге місце посіла команда Степанівки, третє – Свічківки.

Як завжди, найактивнішу глядацьку аудиторію зібрали змагання з перетягування канату, де беззаперечними переможцями в черговий раз стали спортсмени із села Степанівки, перемігши команди Мойсівки та Кантакузівки.

У затишній прохолодній залі районного Центру культури і дозвілля змагалися шашкісти. Першість у інтелектуальних змаганнях заслужено здобув Артур Левченко (с. Золотоношка), друге місце – Борис Яременко (с. Нехайки), третє – Іван Гнучий (с. Кантакузівка).

Цікавими і жвавими були змагання з настільного тенісу, де кращими у вмінні тримати удар стали тенісисти із Кантакузівки Надія Крикун і Вадим Левченко, другу сходинку посіли Софія Деркач (с. Степанівка) і Юрій Шевчук (с. Михайлівка), третю – Юлія Касаткіна (с. Свічківка) і Микола Янко (с. Яворівка).

Захоплюючими та видовищними стали виступи справжніх атлетів-майстрів армспорту. Тут відзначилися силачі кантакузівської команди Олександр Ткаченко і Володимир Лимаренко, здобувши першість у трьох вагових категоріях. Другі місця зайняли Сергій Ганжа (с. Демки) та степанівські спортсмени Іван Ус і Михайло Литвицький; треті – Богдан Нижник із Великого Хутора (вагова категорія більше 90 кг) і Андрій Мороз із Яворівки (у вагових категоріях до 70 кг та до 90 кг).

Гирьовий спорт також об’єднав велику кількість учасників змагань і вболівальників. У вазі до 65 кг І місце посів Олександр Ткаченко (с. Кантакузівка), ІІ місце – Олександр Цибуля (с. Драбове-Барятинське), ІІІ – Олександр Грицаченко (с. Митлашівка). У вазі до 75 кг відзначилися силачі з Бойківщини – брати Петро і Павло Терещаки, які відповідно зайняли І і ІІІ місця, ІІ місце у Сергія Юхименка із Кантакузівки. У ваговій категорії до 90 кг І місце виборов Юрій Олефіренко (с. Кантакузівка), ІІ – Олександр Сахно (с. Свічківка), ІІІ – Леонід Кошовий (с. Драбове-Барятинське). В абсолютній вазі понад 90 кг найсильнішим став Олег Козій із Кантакузівки, Олександр Кутовий із Золотоношки зайняв ІІ місце, ІІІ - Сергій Бойко (с. Білоусівка).

Після завершення змагань судді підсумували результати індивідуальних і командних заліків та визначили призерів і переможця районних змагань. (Таблиця результатів сільських команд у районних змаганнях «Найспортивніше село Драбівщини» у 2018 році)

Таким чином, титул «Найспортивніше село Драбівщини - 2018» здобула команда із Степанівки (сільський голова - Василь Деркач), яка лише на декілька очок випередила команду із Кантакузівки (сільський голова - Олександр Крикун); третє місце заслужено посіла команда із Нехайок (сільський голова – Сергій Петренко).

Голова районної ради Володимир Дзега спільно з земляком-біатлоністом призером Паралімпійських ігор у Пхьончані-2018, Ванкувері-2010 та Сочі-2014 Григорієм Вовчинським нагородили переможців із особистих та командних видів спорту пам’ятними медалями та грамотами, лідеру і призерам вручили кубки і сертифікати на грошові винагороди. Команда-переможець із Степанівки, згідно з Положенням, захищатиме честь Драбівщини у фінальних змаганнях серед кращих сільських команд області.

Організатори сподіваються, що це щорічне спортивне свято і надалі сприятиме розвитку і популяризації фізичної культури та спорту, залученню до регулярних занять в оздоровчих групах і спортивних секціях, впровадженню фізичної культури та спорту у повсякденний побут жителів сіл, використанню фізкультурно-спортивних заходів для зміцнення здоров’я людей та профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі.