Стан ринку праці Драбівського району впродовж 2018 року

06.09.18

З метою реалізації  на території району  державної політики зайнятості робота Драбівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості (далі районна філія) у січні – серпні 2018 року була спрямована на виконання активних програм зайнятості та наданні соціальних послуг населенню.

Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» до активних програм зайнятості населення  та соціальних послуг, які надаються районною філією належать: створення умов для активного пошуку роботи безробітними та сприяння у працевлаштуванні, професійна орієнтація та професійне навчання, створення умов для самозайнятості населення та підтримка підприємницької ініціативи, стимулювання діяльності роботодавців, спрямованої на створення нових робочих місць (надання компенсації по сплаті єдиного соціального внеску), сприяння зайнятості соціально незахищених осіб, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, забезпечення участі безробітних у громадських роботах та інших роботах тимчасового характеру.

Протягом січня – серпня  2018 року за послугами до районної філії  звернулися 1474 незайнятих громадян, з них 1120 осіб мали статус безробітного. Станом на 01.09.2018 року на обліку перебуває  388 безробітних громадян.

Враховуючи пропозицію робочої сили, її демографічну, кваліфікаційно-професійну структуру, районною філією вживалися заходи щодо впливу на стан ринку праці шляхом виявлення  вакансій та  подання  їх  роботодавцями до  районної філії, що  надавало  можливість у працевлаштуванні незайнятих громадян. Протягом січня – серпня 2018 року до районної філії надійшло 830 вакансії, що на 88 вакансій більше, ніж у січні – серпні 2017 року від 156 роботодавців. Рівень укомплектування вакансій забезпечено на 97,6%

У  січні – серпні 2018 року за направленням районної філії працевлаштовано 758 пошукачів роботи, з них 427 безробітних.

Районною філією надавалися послуги демобілізованим військовослужбовцям учасникам АТО. За січень – серпень 2018 року послугами скористалися 20 осіб учасників АТО. Працевлаштовані 5 осіб. Даній категорії громадян надаються всі соціальні послуги передбачені Законом України «Про зайнятість населення».

Протягом січня – серпня 2018 року  до районної філії звернулися 5 осіб з числа внутрішньо переміщених осіб. Даній категорії громадян надаються всі соціальні послуги передбачені Законом України «Про зайнятість населення».

Районною філією проводилося стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць та працевлаштування на них громадян, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці шляхом виплати компенсації роботодавцю суми єдиного соціального  внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу. Так, протягом січня – серпня 2018 року прийнято рішення про  виплату компенсації роботодавцям суми єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування по 10 особам безробітних громадян, які були працевлаштовані на нові робочі місця.

З метою забезпечення роботодавців регіону кваліфікованими кадрами здійснюється професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних за професіями та спеціальностями, затребуваними на ринку праці. Так, протягом січня – серпня 2018 року за сприянням районної філії професійне навчання пройшли 174 безробітних. З них: 78 підвищили кваліфікацію шляхом стажування на робочому місці у роботодавця, 94 пройшли навчання на курсах цільового призначення, 2 особи у навчальних закладах області.

В разі відсутності підходящої роботи районною філією проводиться залучення безробітних громадян  до тимчасової зайнятості  шляхом організації громадських робіт та робіт тимчасового характеру. Дані види робіт організовуються за кошти Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, коштів бюджетів сільських, селищних рад, коштів роботодавців.

Протягом січня – серпня 2018 року в громадських роботах взяли участь 157 безробітних та 155 безробітних прийняли участь у тимчасових роботах. На організацію та проведення громадських робіт було використано 339536 грн., з них 162124 грн. - кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, 177412 грн. кошти бюджетів сільських, селищної та районної рад. 

Для виконання активних програм зайнятості в районній філії проводилася  профінформаційна та профконсультаційна робота.

Всім громадянам, які звертаються з питань працевлаштування до районної філії, надаються профінформаційні послуги, щоденно проводяться інформаційні семінари для осіб, які вперше звернулися до служби зайнятості та щотижнево проводяться інформаційні семінари для осіб, яким надається статус безробітного. 

Інформаційні семінари, які проводилися для безробітних мають наступну тематику: техніка пошуку роботи, як розпочати власний бізнес, молодь на ринку праці, орієнтація на громадські та тимчасові роботи, з гендерних питань, запобігання нелегальній трудовій міграції, дні відкритих дверей ЦЗ.

З питань професійної орієнтації в філії проводилися профконсультаційні заходи: семінари з техніки пошуку роботи: написання резюме, співбесіда з роботодавцем, з основ підприємницької діяльності, семінари для молоді «Оволодій новою професією», «Особливості зайнятості молоді» семінари для інвалідів,  семінари для жінок «Жінка на ринку праці», для осіб з тривалою перервою в роботі, семінар «Ефективне ведення сільського господарства».

Для профілактики виникнення професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці велика увага приділялась проведенню профорієнтаційної роботи, яка в першу чергу була спрямована на шкільну молодь. З метою професійної орієнтації шкільної молоді до вибору професії у 8 школах району встановлено електронні профорієнтаційні термінали.  

Фахівцем з профорієнтації районної філії проведено 16 зустрічей з учнями загальноосвітніх шкіл. Серед них: профорієнтаційні уроки, виїзні профорієнтаційні заходи для школярів, Дні відкритих дверей ЦЗ, професіографічні екскурсії та ін.  Діти були ознайомлені з послугами, які надає служба зайнятості, проінформовано про перспективні професії та спеціальності на ринку праці.

З метою широкого інформування про наявні вакансії по області та Україні в Драбівській районній філії розміщено комп’ютер вільного доступу до інтернет-порталу Державної служби зайнятості «Труд». 

Для  інформування осіб, які звернулися до районної філії за пошуком роботи, в приміщенні філії розміщені інформаційні куточки для жінок, військовослужбовців, учасників АТО, внутрішньо переміщених осіб, інвалідів, мешканців села, про підприємства району, про навчальні заклади області, центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, нормативні документи з питань зайнятості.

Тетяна Мануйленко - заступник директора Драбівської районної філії Черкаського обласного центру зайнятості

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація