Співпраця з роботодавцями - найважливіша передумова працевлаштуванню громадян

16.12.19

Ринок праці — дуже складний інститут ринкової економіки. У ньому віддзеркалюються практично всі соціально-економічні явища, що відбуваються в суспільстві. На його функціонуванні позначаються структура економіки, професійний і кваліфікаційний склад робочої сили, інвестиційна політика, системи оплати праці, традиції, що склалися в трудовій сфері, система взаємовідносин між соціальними партнерами.

Для служби зайнятості налагодження тісної співпраці з роботодавцями – найважливіша передумова якісного вирішення його головного завдання, а саме – сприяння працевлаштуванню незайнятим громадянам.

В сучасних умовах  роботодавці стають для служби зайнятості  клієнтами номер один. Залученню роботодавців до співпраці передує активна роз’яснювальна робота щодо можливостей служби зайнятості по відношенню до роботодавців і соціального значення діяльності державної служби зайнятості. Фахівці Драбівської  районної філії Черкаського обласного центру зайнятості взаємодіють з підприємствами і  підприємцями, з’ясовують їх проблеми, пропонують свої послуги.

За 11 місяців 2019 року фахівцями сектору взаємодії з роботодавцями проведено 44 семінари із залученням 401 роботодавця.

На семінарах, особистих зустрічах значна увага приділяється консультуванню, ознайомленню, роз’ясненню керівникам підприємств, бухгалтерам та представникам відділів кадрів з питань законодавства про працю, зайнятість та державне соціальне страхування на випадок безробіття, стану ринку праці, змісту послуг, які надає центр зайнятості роботодавцям.

Станом на 01.12.2019 року в Драбівській районні філії  зареєстровано 413 роботодавців, які проводять фінансово-господарську діяльність. З початку року до Драбівської районної філії поступило 1036 актуальних вакансій від 200 роботодавців району. Всі вакансії укомплектовані. 18-ти роботодавцям компенсовано витрати на створення нового робочого місця в розмірі єдиного соціального внеску на суму 159 тис. грн. Для  виконання громадських робіт безробітними районною філією укладено договори  з 11 сільськими радами та із  управлінням праці та соціального захисту населення Драбівської РДА. Всього використано на проведення громадських робіт 570 тис. грн. Залучено до громадських робіт 187 безробітних. До робіт тимчасового характеру, за рахунок коштів роботодавців, було залучено 74 безробітні. Перед працевлаштуванням 18 безробітних пройшли стажування на робочому місці у роботодавців. На замовлення роботодавців 139 безробітних підвищили кваліфікацію з питань охорони праці, безпека праці при виконанні робіт пов’язаних з транспортування та використанням гербіцидів та пестицидів, новітні технології в сільському господарстві.

Сьогодні актуальним питанням служби зайнятості є запровадження електронних кабінетів  роботодавців. Електронний кабінет роботодавця  сприяє удосконаленню процедури подання звітності до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, забезпечує можливість подання їх у зручний для роботодавця час та запобігає непродуктивному витрачанню робочого часу під час відвідування центру зайнятості.  З метою ширшого висвітлення послуг, які надає служба зайнятості, проводиться інформаційно-роз’яснювальна  робота через електронні засоби масової інформації .

Завідувач сектору взаємодії з роботодавцями - О. Пономаренко

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація