Схвалено Стратегію розвитку медичної освіти

27.02.19

Вперше в історії незалежної України офіційно затвердили документ, який передбачає комплексний підхід до змін у медичній освіті. Це дозволить у найближчі 10 років втілити фундаментальні зміни і повністю змінити підхід до відбору, навчання і професійного становлення українських медиків.

Трансформація системи охорони здоров’я неможлива без змін у медичній освіті, оскільки саме від знань та кваліфікації лікаря, здобутих під час навчання, залежить життя та здоров’я пацієнта. Стратегія – це покрокова інструкція на 10 років, яка дозволить здійснити справді докорінні, а не номінальні зміни в медичній освіті. Стратегія враховує сучасний стан медичної освіти в Україні. Першим етапом підготовки стратегії було визначення кількісних та якісних показників нинішнього рівня медосвіти, зокрема – було проведено 15 фокус-груп в різних регіонах України.

Головною метою стратегії є підвищення конкурентноспроможності вищої медичної освіти і внаслідок цього підвищення якості надання медичних послуг. Основним завданням стратегії є зміна таких напрямків:

підвищення якості вищої медичної освіти;

якісна зміна післядипломної освіти;

ефективне фінансування та управління медичних університетів;

зміна академічної культури, розвиток наукових досліджень.

Докладніше про кожен напрям читайте тут: https://bit.ly/2p2cSbS

З прийняттям стратегії МОЗ України продовжить якісні зміни у вищій медичній освіті, зокрема найближчим часом планується запровадити безперервний професійний розвиток та нову модель інтернатури.

У рамках розвитку медичної освіти вже було втілено такі кроки: підвищено поріг для вступу для того, щоб до медичного університету потрапляли здібні та мотивовані абітурієнти;впроваджено Єдиний державний кваліфікаційний іспит, який студенти вперше складуть цього року; 15 березня відбудеться міжнародне моніторингове дослідження якості вищої медичної освіти.

Нагадаємо, що міжнародні експерти також давали схвальну оцінку проекту стратегії.

Міністерство охорони здоров'я України

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація