Розірвання шлюбу через органи державної реєстрації актів цивільного стану

20.12.19

Найлегше в Україні розлучитися тим подружнім парам, які прийняли спільне рішення та не мають спільних неповнолітніх дітей.

Для оформлення розлучення подружжю необхідно звернутися до органу державної реєстрації актів цивільного стану (далі – ДРАЦС) за місцем реєстрації чоловіка або дружини з паспортами, свідоцтвом про шлюб та подати заяву про розірвання шлюбу подружжя, яке не має дітей у відповідності із ст. 106 Сімейного кодексу України.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може особисто подати заяву про розірвання шлюбу до органу ДРАЦС, таку заяву, нотаріально засвідчену або прирівняну до неї, від його імені може подати другий з подружжя.

Орган ДРАЦС складає актовий запис про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання такої заяви, якщо вона не була відкликана.

Якщо протягом місяця ніхто з подружжя не передумав, вони повинні з'явитися до органу ДРАЦС в призначений час для реєстрації розірвання шлюбу.

Якщо один із подружжя через поважну причину не може з'явитись для державної реєстрації розірвання шлюбу, він може під час подачі заяви про розірвання шлюбу або впродовж місяця письмово повідомити орган ДРАЦС про згоду реєстрації розірвання шлюбу за його відсутності та зазначити місцезнаходження органу ДРАЦС, до якого слід надіслати свідоцтво про розірвання шлюбу.

Тетяна Купріна - начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація