Роль молоді в житті суспільства

09.12.19

Роль молоді в житті суспільства завжди була і залишається значимою. Хоча, з одного боку, молоді притаманні жага свободи, завищені амбіції та відсутність досвіду, але з іншого - молоді фахівці – це професіонали з креативним, динамічним та сучасним мисленням.

Формування поглядів молодої людини залежить від її виховання, переконань, звичок та набутих знань. Тому дуже важливим є питання свідомого вибору професії. Правильний вибір професії є основною умовою успішної кар’єри. Тому фахівці з профорієнтації служби зайнятості є частими гостями загальноосвітніх шкіл. Під час зустрічей зі старшокласниками   проводяться цікаві бесіди, а іноді й полеміка з приводу актуальних питань: Яку професію обрати? Модну чи перспективну? Які пріоритети виставити? Гроші, добрий заробіток, престиж – чи задоволення від своєї праці? Зазвичай вибір професії молоді люди роблять на основі зовнішньої привабливості, наприклад, за рівнем зарплати, іміджу установи, престижності професії, тощо. Але при цьому часто нехтуються якості власної особистості. А досить часто за красивими назвами нічого не стоїть і, провчившись два-три роки, молоді люди розуміють, що фах, який вони обрали, їм не до душі. Людина у своєму професійному житті проходить декілька стадій розвитку: вибір професії → навчання → одержання робочого місця → професійне зростання → підтримка індивідуальних професійних здібностей і т.д. Питання "яку професію обрати?" та "куди піти навчатись?" є завжди актуальними для випускників середньої школи та їх батьків.

З метою допомоги у майбутньому професійному самовизначенні фахівцем із профорієнтації Драбівської РФ Черкаського ОЦЗ Володимиром Педашем 26  та 29 листопада були організовані зустрічі зі старшокласниками Демківської та Бирлівської ЗОШ, на яких школярі намагались обґрунтувати вибір своїх омріяних професій згідно формули ХОЧУ-МОЖУ-ТРЕБА, визначити свої особисті якості та окреслити власні можливості побудови кар’єри як основи самореалізації та успіху.

- Гарною підказкою для визначення своїх особистісних якостей та безпомилкового вибору майбутньої професії, - говорить Володимир Сергійович,- є онлайн–сервіс «МОЯ ПРОФЕСІЯ: консультаційна мережа», якою старшокласники можуть скористатися в зручний для себе час.

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація