Родина з Мехедівки у рамках реалізації обласної Програми безкоштовно отримала нетеля

04.07.13

3 липня голова районної ради Григорій Матвійчук вручив нетеля та відповідні документи на нього багатодітній родині Марії Мамітько із села Мехедівка Драбівського району.

Вручення відбулося в рамках реалізації обласної Програми розвитку галузі молочного скотарства на 2010-2020 роки, окремим розділом якої передбачається розвиток молочного скотарства в особистих селянських господарствах.

Сім’я, яка стала щасливим власником корови, задоволена тим, що така програма сьогодні існує та успішно реалізується в Черкаській області і, зокрема, в нашому районі.

Довідково: мінімальна ринкова вартість корови складає 8 - 9 тис. грн. Селянин безкоштовно отримує в користування нетель 5 - 6 місячного віку.

При народженні теляти та його вирощуванні до 15 місячного віку власнику нараховується та виплачуться з державного бюджету дотація в розмірі 1 тис. грн.

Із зазначеної суми: 700 гривень покривають вартість молока використаного на годівлю теляти, решта 300 гривень є дотація за вирощений та збережений молодняк великої рогатої худоби. Собівартість вирощування нетеля складає 3,5 – 4 тисячі гривень. Отже, майже третина вартості вирощування нетеля покривається дотацією.

Тобто селянин безоплатно отримуючи в користування нетель ринковою вартістю 8 - 9 тис. грн., витрачає на виконання своїх зобов’язань лише 2,5 – 3 тис. грн., при цьому кошти витрачаються незначними сумами на протязі періоду вирощування.

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація