Районний огляд-конкурс “Таланти твої, Драбівщино”

11.02.19

9 лютого 2019 року у великому залі Драбівського РЦКД стартував традиційний районний огляд-конкурс народної творчості «Таланти твої, Драбівщино», присвячений 205-й річниці від дня народження Т. Г. Шевченка, 100-річчю Української революції 1917-1921 рр. та 65-річчю утворення Черкаської області.

Заступник голови районної ради Тетяна Богославець та перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Лобода привітали учасників огляду-конкурсу.

  

Право відкрити цьогорічний конкурс було надано учасникам художньої самодіяльності Великохутірської  об’єднаної територіальної громади, до складу якої ввійшли Великохутірські клубні заклади (директор В. В. Шульга, завідувачка клубом  Н. В. Вовк), Рецюківщинський СБК (директор І. І. Дрот) та Рождественський СК (завідувачка С. В. Заноздра).

Концертне життя багате на високу виконавську майстерність пісень, на традиції народного мистецтва, яке формувалося протягом усього року, показали аматорські колективи Великохутірського сільського Будинку культури. Глядачі та журі високо оцінили виступ хорового колективу «Хуторяни»  (керівник - Заслужений працівник культури України М. Д. Коваль), який виконав пісні на слова Т. Г. Шевченка, років Української революції 1917-1921 рр., яка побутувала в селі Великий Хутір, та веселу українську народну пісню «Про дівчину Василину».

До речі, слід відмітити, що репертуар творчих колективів та окремих виконавців Великохутірського СБК повністю відповідав тематиці цьогорічного конкурсу. Багато шанувальників народного мистецтва мали змогу почути виразне читання Ганни Новик, яка прочитала вірш «Черкащино моя», наповнивши серця глядачів патріотизмом та спогадами  про багатовікову історію нашої Черкащини, пов’язану з генієм всього людства Т. Г. Шевченком, славетним гетьманом Б. Хмельницьким, відважними гетьманськими ватажками М. Залізняком та І. Гонтою, про ті незабутні, трагічні, але сповнені надії на краще нове життя, дні Черкаського краю. Уривок з поеми «Кавказ» Т. Г. Шевченка натхненно прочитала Софія Єнчева з Великохутірсьького СК.

Порадували своїми виступами: жіночий ансамбль «Любисток», чоловічий ансамбль «Заспів», квартет «Любава», вокальне тріо «Надія» Великохутірського СБК (керівник М. Коваль) та жіночий ансамбль «Злагода» Великохутірського СК (керівник Н. Вовк).

Із задоволенням прослухали вболівальники народних талантів виступи вокальних дуетів у складі С. Заноздри та О. Шолудько (Рождественський СК), Н. Вовк та З. Савченко, родинного дуету Марійки та Наталії Вовк (Великохутірський СК), І. Дрот та Є. Василенка, А. Онищенко та В. Дрот, В. Шадловської та І. Дрот (Рецюківщинський СБК), солістів: О. Сулятицьку (Рождественський СК), І. Дрот та Є. Василенко (Рецюківщинський СБК).

Особливе місце у концерті Великохутірської громади складали виступи народного фольклорного гурту «Надвечір’я» та його молодшого супутника – дитячого фольклорного ансамблю «Дударик». Натхненником і керівником обох колективів є М. Д. Коваль – пропагандист народного мистецтва, творча діяльність якого спрямована на відродження культурної спадщини нашого регіону, наслідування автентичних місцевих традицій, звичаїв і обрядів. Фрагмент Новорічно-Різдвяної обрядодії з виконанням щедрівок та водінням «кози» «Ого-го, коза, ого-го, сіра» показали юні  великохутірські фольклористи. Весільний обряд «Звивання гільця» шанувальникам  народної творчості запропонували учасники народного фольклорного гурту «Надвечір’я».

Незабутні хвилини радості присутнім у залі подарували талановиті гуртківці театру мініатюр Великохутірського СК, дует «Пенсярі» та троїсті музики з Великохутірського СБК.

Продовжили виступ того суботнього дня  аматори сцени Михайлівської об’єднаної  територіальної громади, до складу якої ввійшли Михайлівський СБК (директор В. В. Рудченко), Павлівщинський СК (завідувачка О. Б. Голоушкіна) та Бойківщинський СБК (директор  Ю. А. Батечко).

Програму творчого звіту Михайлівського СБК відкрив читець-аматор В. Дикий, прочитавши вірш Т. Г. Шевченка «Не молилася за мене…». Далі глядачів своїми виступами захоплювали: жіночий вокальний ансамбль «Бойківщаночка» (керівник Ю. Батечко), аматорський фольклорний колектив «Кумоньки» (керівник Г. Батечко), вокальний дует у складі Л. Кожум’яки та А. Батечко з Бойківщинського СБК; солісти – О. Костенко, Тетяна та Микола Лук’янці з Михайлівського СБК, І. Медвідь з Бойківщинського СБК, В. Іллєвський, бандурист А. Швидкий з Павлівщинського СК та хореографічний колектив «Україночки» Бойківщинського СБК (керівник А. Батечко).

Справжніми майстрами художнього слова зарекомендували себе читці-декламатори Т. Опанасенко і Т. Гаврилюк з Павлівщинського СК.

Досить відрадно, що до народного аматорського фольклорного колективу «Павлівщаночка» Павлівщинського СК (керівник  М. Варення) в цьому році долучилося молоде покоління. Участь дітей, бабусь, батьків разом в діяльності фольклорного колективу – дуже позитивне явище. Спільне виконання народних пісень, танців, гра на народних інструментах, різні обрядово-ігрові дії дають можливість поступово формувати дитячі природні різноманітні музичні здібності на матеріалі нашого українського фольклору. У  виконанні колективу «Павлівщаночка» прозвучали самобутні старовинні та жартівливі українські народні пісні, записані в селі Павлівщина. Пісні колектив виконав на високому рівні і оцінки отримав досить високі.

Гарного настрою в концертну залу додали троїсті музики (керівник В. Сириця) та гумористка Т. Нікіфорова, яка прочитала декілька гуморесок П. Глазового.

На завершення районного огляду-конкурсу виступили аматори сцени Безбородьківського СБК (директор В. С. Наумова). Сцена буяла пісенним різнобарв’ям безбородьківських талантів. Хто хоч раз бачив на сцені солістів Безбородьківського СБК Марину Бандурівську, Валентину Наумову – переможців районних, обласних конкурсів, учасників культурно-мистецьких заходів та свят, в того надовго залишилися в пам’яті патріотичні пісні, наповнені глибокою любов’ю до рідного краю, про маму, пісні сучасних авторів про Україну та часів Другої світової війни, новорічні, жартівливі і інші. 

В цьому році когорту солістів поповнила Олександра Юхимець, яка привернула до себе увагу шанувальників української пісні яскравим сильним тембром голосу, виконавши пісні Е. Скиданової та О. Тищенка.

В концерті брали участь юна виконавиця естрадних пісень Діана Наумова та аматор народного слова Інна Стадник.

Самодіяльні артисти Безбородьківського СБК зачарували не тільки гарним голосом, а й зовнішнім виглядом, яскравим українським вбранням.

Фойє  РЦКД було заквітчане  вишивками різних технік, виробами майстрів декоративно-прикладного мистецтва, картинами художників Великохутірської та Михайлівської ОТГ і Безбородьківського СБК.

16 лютого запрошуємо шанувальників народного мистецтва переглянути творчі звіти колективів художньої самодіяльності  Нехайківського,  Привітнянського, Демківського, Новомиколаївського, Жорнокльовівського та Безпальчівського  сільських закладів культури.

За інформацією відділу культури райдержадміністрації

Фото газети «Драбівщина»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація