При зарахуванні на картку значної суми готівковки банк може вимагати у клієнта підтвердження джерела походження коштів

23.04.20

Декілька засобів масової інформації розповсюдили інформацію, що з 28 квітня цього року будуть зупинені платіжні системи. І, як нібито наслідок, здійснити звичайні операції – сплатити комунальні послуги, здійснити грошові перекази, сплатити за товари/послуги – буде не можливо. Проте в НБУ інформують, що це не відповідає дійсності і роз’яснюють ситуацію, як є насправді.

З 28 квітня 2020 року встановлюються оновлені вимоги до переліку інформації про платника та отримувача, що повинна супроводжувати переказ коштів, однак це, за оцінками Національного банку, не матиме суттєвого впливу на здійснення більшості операцій із переказу коштів.

Нові вимоги запроваджуються у зв’язку з набуттям чинності Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення".

Законом передбачені такі 2 основні вимоги:

- здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;
- супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Водночас оновлені вимоги Закону НЕ поширюються на:

сплату житлово-комунальних послуг, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових зборів та платежів (незалежно від суми); сплату кредиту у сумі до 30 тис. грн; перекази для оплати товарів і послуг, що здійснені платником за допомогою платіжної картки (або іншого електронного платіжного засобу), якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми); всі готівкові перекази в межах України у сумі до 5 тис. грн; зняття коштів з власного рахунку.

Але в контексті нового закону про фінмоніторинг у багатьох клієнтів банків виникають питання стосовно того, яким чином підтверджувати свої фінансові операції. Про це дають роз’яснення в прес-службі ПриватБанку в Черкаській області:

1. Що таке ідентифікація клієнта? Як вона відбуватиметься?

Ідентифікація клієнта відбувається у той момент, коли фізична особа вперше відкриває рахунок у банку або вступає у інші ділові (договірні) відносини з фінансовою установою та здійснюється шляхом отримання від особи ідентифікаційних даних. На даний момент верифікація клієнта вимагає особистої присутності клієнта в банку. Новий Закон про фінансовий моніторинг запроваджує можливість дистанційної верифікації клієнта. Вона відбуватиметься через - BankID, кваліфікований електронний підпис, відеотрансляція, дистанційне зчитування даних через NFC, платіж на окремий рахунок банку з особистого рахунку клієнта. Варіантів вистачає.

2. Для будь-якої банківської операції потрібний буде документ (паспорт, водійське посвідчення тощо)?

Згідно роз'яснень Національного банку України новий закон по фінмоніторингу ніяк не вплине на більшість операцій з переказу грошей. Вимоги закону не поширюватимуться на:

• сплату комуналки, оплату податків, штрафів, інших обов’язкових платежів (незалежно від суми);

• сплату кредиту до 30 тис. грн;

• оплату товарів і послуг за допомогою картки чи іншого платіжного пристрою, якщо її номер супроводжує переказ (незалежно від суми);

• всі готівкові перекази в межах України до 5 тис. грн;

• зняття коштів з власного рахунку.

3. Чи можна буде безперешкодно поповнити карту іншої особи чи будуть якісь обмеження?

При зарахуванні на картку значної суми готівкових коштів банк має право вимагати у клієнта підтвердження джерела походження коштів.

4. Що взагалі нового і не звичного впроваджується для ваших клієнтів із 28 квітня?

Відтепер буде чіткий перелік низькоризикових клієнтів: оплата комуналки; зарплатні проекти, стипендії, пенсії; ОСББ; підприємства ЖКГ, інтернет-провайдери; «білий» бізнес, що платить податки і тд. Відповідно увага банку до низькоризикових клієнтів буде мінімальна.

За інформацією  інтернет-видання «Прочерк»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація