Постійна комісія обласної ради розглянула питання щодо ринку землі за участю фермерів Черкащини

26.11.19

25 листопада 2019 року в сесійній залі Будинку рад проведено засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового розвитку і земельних відносин за участю представників фермерських колективів Черкащини, громадськості.

Відкрив і вів засідання голова постійної комісії Олександр Лупашко. У роботі постійної комісії взяли участь голова обласної ради Анатолій Підгорний, голова облдержадміністрації Роман Боднар, заступник голови обласної ради Андрій Сегеда, начальник Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Ігор Колодка, голова Федерації профспілок Черкащини Петро Шевченко, голова обкому профспілки працівників агропромислового комплексу Марина Горлач.

На обговорення постійної комісії було подано одне питання – про депутатське звернення депутата обласної ради Гончаренка В.Г. щодо прийняття Верховною Радою України в першому читанні Закону України №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

На початку голова постійної комісії Олександр Лупашко зазначив, що приводом до проведення цього засідання стали багаточисельні звернення представників малих і середніх фермерських господарств Черкащини до депутатів обласної ради, зокрема, до депутата обласної ради Віктора Гончаренка, який очолює Асоціацію фермерів Черкаської області, щодо суспільного резонансу у зв’язку з прийняттям Верховною Радою України у першому читанні законопроєкту щодо обігу земель сільськогосподарського призначення та запросив присутніх до виваженої і конструктивної розмови.

Потім головуючий надав слово для інформації депутату обласної ради Віктору Гончаренку, який озвучив звернення, в якому викладена тривога з приводу того, що поданий і ухвалений у першому читанні  законопроєкт не відображає інтереси малих і середніх фермерських господарств області, зазначені у ньому підходи щодо запровадження у турборежимі ринку землі є поспішними. Він запросив колег та присутніх землекористувачів висловити свої зауваження і пропозиції, щоб узагальнити їх і передати для врахування народним депутатам України від Черкаської області, урядовцям та керівництву держави.

У ході обговорення виступаючі звертали увагу на усунення недоліків  закону, що викликали і викликають збурення у суспільстві та вносили свої пропозиції. Зокрема, мова йшла про  заборону продажу земель сільгосппризначення іноземцям; про чітке обмеження продажу-купівлі кількості гектарів одному власнику; про те, що оббіг та викуп землі має здійснювати винятково держава або територіальні громади; обов’язкове створення земельного банку.

  

Йшлося також про відновлення  посади у міністерстві агропромислового розвитку з діяльності і розвитку фермерства; відновлення  державних програм підтримки і розвитку малих і середніх фермерських господарств.

Лунали пропозиції щодо завершення надання земель воїнам АТО/ООС, а також про передачу по 2 гектари сільгоспугідь кожному громадянину України.

Виступаючі вносили пропозиції окремо ухвалити закон про фермерські господарства та особливо звертали увагу на юридично-правові відносини  і захист землекористувачів від рейдерства тощо.

  

Дісталося і народним депутатам України – мажоритарникам від Черкащини, які запрошення постійної комісії обласної ради взяти участь у її роботі проігнорували. Окремі виступаючі пропонували запустити механізм щодо їх відкликання та про відкликання взагалі з розгляду парламентом законопроєкту №2178-10 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення».

В обговоренні питання порядку денного виступив голова обласної ради Анатолій Підгорний. Він зазначив, що  депутати обласної ради вже не вперше обговорюють ситуацію щодо земельних відносин. З цього питання було проведено позачергове пленарне засідання, ухвалювалися рішення і звернення до вищестоящих структур з приводу корупційної діяльності Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області та щодо звільнення її керівниці тощо.

– Нині у залі зібралися ті люди, хто категорично проти продажу землі у тому форматі, який пропонує законопроєкт, – підкреслив Анатолій Підгорний. – Тому не потрібно зараз нам переконувати один одного. Пропоную узагальнити висловлені пропозиції, внести їх до резолюції нашого зібрання, підготувати висновки постійної комісії обласної ради та звернення і донести його до народних депутатів України, щоб вони відреагували належним чином.

Цю пропозицію члени постійної комісії підтримали одноголосно. Розглянувши питання порядку денного, комісія завершила свою роботу.

За інформацією виконавчого апарату обласної ради

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація