Порядок отримання податкової знижки на навчання

25.04.19

Якщо одним із пунктів Ваших видатків є витрати на навчання, то згідно статті 166 Податкового кодексу України, Ви можете повернути собі частину грошей у вигляді податкової знижки.

Податкова знижка – це сума, на яку дозволяється зменшити розмір сплаченого особою податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) у зв’язку з оплатою нею послуг навчання. Орієнтовний розмір податкової знижки – 18% від фактично сплаченої за навчання суми.

Право на податкову знижку мають громадяни України, які оплачують навчання у закладах дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти за себе або члена сім’ї першого ступеня споріднення (батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені).

Отже, нині завдяки Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» №2477-VIII від 03.07.2018 року, отримати податкову знижку можна на оплату навчання у дитячих садочках, гуртках, секціях, школах, профтехучилищах, коледжах та закладах вищої освіти. Однак, звертаємо увагу на те, що витрати на військову кафедру та інші курси в закладах освіти, витрати на навчання за кордоном в розрахунок податкової знижки не включаються.

Варто зазначити, що податкова знижка застосовується тільки до доходів у вигляді заробітної плати, і не застосовується до доходів від підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Для отримання податкової знижки потрібно зібрати пакет документів до якого входять:

·         копія паспорта;

·         копія довідки про присвоєння  ідентифікаційного податкового номера (крім фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта);

·         довідка про доходи за формою № 3;

·         копія договору з закладом освіти;

·         копії квитанцій (чеків, платіжних доручень) про оплату навчання;

·         оригінали документів, що підтверджують ступінь споріднення (якщо за навчання сплачують батьки, то потрібно надати свідоцтво про народження дитини, якщо на податкову знижку претендує чоловік або дружина – свідоцтво про шлюб);

·         податкова декларація про майновий стан і доходи;

·         заява із зазначенням реквізитів рахунку для перерахування відшкодування.

Для того, щоб отримати податкову знижку на навчання необхідно:

- оплатити навчання та зберегти квитанцію для податкової про оплату;

- отримати від роботодавця довідку про доходи;

- до 31 грудня поточного року заповнити податкову декларацію про майновий стан та доходи за минулий рік;

- подати документи на отримання знижки в Державну фіскальну службу за місцем реєстрації та отримати податкову знижку.

Згідно зі статтею 179 Податкового кодексу України кошти будуть повернуті платнику протягом 60 днів після надходження всіх необхідних документів.

Тетяна Купріна - начальник Драбівського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану ГТУЮ у Черкаській області

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація