Понад 100 проектів у сфері медицини та соцзахисту буде профінансовано з ДФРР у 2019 році

30.07.19

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України продовжує реалізацію важливих проектів у регіонах в рамках фінансування з Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР). Відтак Мінрегіоном схвалено фінансування 109 проектів будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів у сфері охорони здоров’я та соцзахисту на суму майже 1,3 млрд грн. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«Ще понад 100 нових проектів у сфері медицини та соцзахисту буде профінансовано у цьому році за рахунок Державного фонду регіонального розвитку – ДФРР. Це будівництво, реконструкція, капремонт та закупівля необхідного обладнання в лікарні, клініки та поліклініки, перинатальні та рекреаційні центри, амбулаторії та інші медзаклади, а також ремонт і реконструкція дитячих будинків та інших об’єктів», – сказав він.

У цілому вже схвалено фінансування з Держфонду регіонального розвитку (ДФРР) на реалізацію 707 проектів регіонального розвитку у всіх областях України. Це будівництво і реконструкція шкіл і дитячих садків (277 проектів), закладів охорони здоров’я та соцзахисту (109 проектів), культури (38 проектів), спорту (131 проект), дорожньо-транспортної інфраструктури (47 проектів), водопостачання та водовідведення (50 проектів) та інші важливі регіональні проекти. З їх переліком можна ознайомитися за посиланнями: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/351-2019-%D1%80 ,  https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/pro-vnesennya-zmin-do-pereliku-investicijnih-program-i-proektiv-s-492-050719.

Крім цього, сьогодні у регіонах України за рахунок субвенції з державного бюджету на сільську медицину триває активне будівництво сучасних сільських медичних амбулаторій для підвищення якості і доступності медпослуг у сільській місцевості. «Наразі вже майже 100 амбулаторій побудовано у різних селах і селищах по всій території України. Всього наразі затверджено фінансування будівництва 561 такого об’єкта. І ми плануємо збільшувати цю цифру в подальшому», – зазначив заступник Міністра.

Реалізація цього проекту передбачає будівництво сучасних будівель нових медамбулаторій, закупівлю необхідного обладнання для лікарів, а також створення умов для проведення телемедицини.

Довідково

Сучасні медамбулаторії — це новий стандарт у наданні первинної медичної допомоги у сільській місцевості:

• доступна та кваліфікована допомога;

• комфортні умови;

• сучасне обладнання і телемедицина.

Завдання проекту – боротьба із 4-ма розповсюдженими захворюваннями: серцево-судинні, дерматологічні, бронхіальна астма та цукровий діабет.

В рамках реформи #сільськамедицина Мінрегіон спільно з Міністерством охорони здоров’я України вже відпрацювали створення ефективних спроможних мереж закладів первинної меддопомоги, які затверджені обласними держадміністраціями. Зараз координується робота з будівництва нових сучасних медамбулаторій.

Інформаційний посібник щодо створення амбулаторій первинної медичної допомоги у сільській місцевості за посиланням: https://bit.ly/2SL86jm.

За інформацією Урядового порталу

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація