Подорожі після "корони" - коли відкриється Евросоюз?

24.06.20

Обмеження, пов’язані з коронавірусом у Євросоюзі, дедалі більше скасовують. Зважаючи на кращу епідеміологічну ситуацію та початок літніх канікул, вільне переміщення в ЄС поступово відновлюється. Утім, Європарламету цього не достатньо — там хочуть скоординованих зусиль для якнайшвидшого відновлення вільного пересування в межах Шенгенської зони. І початок сезону відпусток — не єдина причина. На думку європарламентарів, це потрібно, перш за все, для відновлення економіки, а без свободи пересування людей, товарів і послуг економічне відновлення неможливе. 19 червня Європейський Парламент навіть ухвалив резолюцію, в якій висловив стурбованість тим, що прикордонний контроль в ЄС подекуди все ще залишається. Кордони потрібно відкривати, дотримуючись при цьому принципу недискримінації — переконані депутати Європарламенту.

Як працював Шенген у закритому режимі?

«Держави-члени ЄС діяли індивідуально, і зараз настає час для ЄС вжити негайних кроків, щоби збитки Шенгену через обмеження пересування не стали непоправними», — заявила членкиня Європарламенту Таня Фаджон. «Єврокомісія має взяти на себе ключову роль у відновленні свободи пересування, в першу чергу, для ключових категорій, таких як транскордонні працівники,» — додала вона.

За чинними шенгенськими правилами, країни ЄС можуть протягом обмеженого періоду запроваджувати перевірки на своїх внутрішніх кордонах, якщо є серйозна загроза державній політиці чи внутрішній безпеці. Але про усі ці заходи вони зобов’язані повідомляти Європейську Комісію та Європарламент. Наразі Єврокомісія проводить у країнах моніторинг національних обмежень стосовно COVID-19.

Настанови ЄС: як знову відкрити кордони?

Міністри внутрішніх справ ЄС ще 5 червня підтвердили, що більшість держав-членів скасують контроль на своїх внутрішніх кордонах та відновлять поїздки до 15 червня. Ті ж, хто не зробив цього до 15 червня, зобов’язані скасувати обмеження до кінця цього місяця.

З метою безпечного відновлення подорожей, ЄС запустив спеціальну онлайн-платформу. На ній у режимі реального часу доступна інформація щодо обмежень при перетині кордонів у різних країнах ЄС, а також щодо заходів безпеки, пов’язаних з COVID-19 в цих країнах.

Коли українці зможуть подорожувати за кордон, в тому числі в країни ЄС?

Щоб не заплутатися в переліку обмежень, дозволів і заборон, Міністерство закордонних справ України також створило онлайн платформу для українців, на якій доступна інформація щодо подорожей за кордон. На інтерактивній мапі  знайти дані, в які країни світу в’їзд громадянам України вже дозволений, через які дозволений тільки транзит, в які держави поки їздити заборонено.

Наразі карта працює в тестовому режимі. Інформацію на ній будуть постійно оновлювати посольства України. Працюватиме вона доти, поки у світі будуть діяти обмеження на подорожі через COVID-19.

Також МЗС радить українцям, які виїздять за кордон, реєструватися у системі «ДРУГ» (Добровільна реєстрація українських громадян при подорожах за кордон). У разі надзвичайної ситуації це допоможе українським дипломатичним представництвам оперативніше надати допомогу українцям за кордоном.

Публікацію створено за матеріалами Європейського Парламенту та МЗС України

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація