Плешканівська ОТГ не хоче об`єднуватися з Гельмязовом

02.03.20

Вдруге за минулий тиждень делегація Плешканівської ОТГ у складі її керівництва та пересічних жителів намагається достукатись до владних кабінетів Черкаської ОДА. Нагадаємо, згідно Перспективного плану формування територій громад Черкащини, Плешканівську громаду хочуть насильно приєднати до Гельмязівської сільської ради.

На відміну від попередньої зустрічі, ця пройшла в більш розширеному складі. Заступник голови Черкаської ОДА Роман Карманнік посилив свою позицію наявністю представників Гельмязова, а також керівництва управлінь та підрозділів, які цифрами намагались доводити неспроможність самостійного існування ОТГ.

Приїхав на зустріч і народний депутат України Олександр Скічко. Але його позиція була незрозумілою, оскільки єдине, до чого він закликав - це пошук компромісу.

Цього разу діалог вівся мовою цифр, хоча вистачало і емоцій. На переконання голови Плешканівської ОТГ Наталії Івахової, не обов’язково бути великими, щоб розвиватись. Власне, на цьому акцентував і голова Черкаської ОДА Роман Боднар на прес-конференції 27 лютого. За його словами, громади середньої спроможності також мають право на існування.

Наталія Володимирівна доводила, що у її громади є можливість розвиватись самостійно без насильного приєднання до Гельмязова. ОТГ має власні навчально-виховні комплекси і достатню для спроможної громади кількість дітей, які там навчаються. Також у НВК функціонують спортивні секції та робиться усе для всебічного розвитку школярів. Крім того, громада може похвалитися регулярними ремонтними роботами об'єктів інфраструктури. Є і ФАПи, забезпечені кваліфікованим персоналом. А невдовзі планують відкрити амбулаторію. Не залишили осторонь і культуру: на території об’єднаної тергромади є чотири художні колективи, функціонують бібліотеки та клуби. На належному рівні в громаді і соціальний захист: минулого року було започатковано програму «Турбота», проводяться соціальні виплати різним категоріям громадян. Загалом, у Плешканях мають великі плани щодо розвитку своєї ОТГ.

- Також ми плануємо повністю завершити встановлення вуличного освітлення в громаді, а ще - створити власну комунальну службу. Крім цього, йде мова про те, щоб запустити будинок для людей похилого віку. Планів у нас дійсно багато, але є відчуття, що після приєднання до Гельмязова ми від них просто відмовимось, - каже Наталія Івахова.

Та чиновники стояли на своєму: "У вас надто мала кількість людей і не вистачає площі, а це суперечить вимогам Мінрегіону".

Відкинули також пропозицію делегатів створити дві громади - Гельмязівську та Плешканівську. А якщо вже йти шляхом примусового приєднання, то представники громади зауважили, що нестачу потрібної кількості людей в Плешканівській ОТГ можна вирішити в адміністративному порядку. Для цього треба лише приєднати села, які дадуть змогу говорити про неї як про спроможну громаду. Гельмязову ж у такій ситуації вистачить і того, що є.

Роман Карманнік наполягав, що об’єднання з Гельмязовом навпаки знизить навантаження на бюджет ОТГ. На його переконання, Плешканівська ОТГ не може надавати необхідні послуги населенню.

- Ви не надасте весь спектр послуг. Вам потрібно більше людей. Я не кажу, що ваша громада погана. Я намагаюсь пояснити, що є кращі варіанти. Нестача у вас населення - це не ваша провина і не провина влади. Це така складна демографічна ситуація. У вас є працівники і вони, звісно, відчувають ризик від можливої зміни влади. Але не треба мислити такими категоріями, - запевняв посадовець.

Та делегати від Плешканівської ОТГ залишились при своїй думці. У випадку продовження примусу на приєднання з Гельмязовом жителі громади готові вдатись до більш дієвого методу за прикладом колег з Новодмитрівської ОТГ. Ходитимуть безперервно через пішохідний перехід на одній з важливих трас Черкащини допоки влада не дослухається до людей та не поважатиме добровільність у питанні створення об’єднаних територіальних громад.

Натомість Роман Карманнік заявив, що єдиним шляхом прийняти рішення на користь Плешканівської ОТГ може бути добровільне приєднання до неї двох сіл, розташованих поруч. В такому випадку показники спроможної ОТГ будуть на рівні, що відповідає вимогам законодавства про децентралізацію.

Про це інформують організатори зустрічі

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація