Плешканівська ОТГ: бути чи не бути

27.02.20

Те, про що так довго говорила влада – здійснилось. Для об’єднаних територіальних громад Черкащини настав знаковий 2020 рік. Рік, коли вперті села-одинаки силоміць повинні приєднати до навколишніх ОТГ, а неспроможні та дотаційні ОТГ – до більш потужних та економічно зростаючих. От тільки не так сталось, як гадалось. У владних кабінетах Черкаської ОДА, недовго думаючи, пришвидшеними темпами почали формувати оновлений Перспективний план формування територій громад Черкащини, не особливо звертаючи увагу на очікування жителів цих самих громад та елементарну логіку, пише Про все

Однією з жертв нового розподілу області стала і Плешканівська ОТГ, що у Золотоніському районі. У «перспективних» кордонах її прималювали Гельмязову, який до цього часу так і лишився селом, ігноруючи децентралізаційні ініціативи уряду, які останні п’ять років вирували у навколишніх селах, селищах та райцентрах.

Аргумент чиновників доволі простий – Гельмязів має понад 5 тисяч населення і в нього нібито ліпше розвинена інфраструктура. Натомість населення Плешканів – лишень 2500 тисячі людей, що не відповідає вимогам Мінрегіону – за його твердженням, це надто низький рівень для перспективного розвитку громади.

Голова Плешканівської ОТГ Наталія Івахова каже, що доводи притягнуті за вуха, а твердження, що Плешканівська громада неспроможна, не відповідають дійсності.

– Уже з початку 2019 року громада стала власником усіх навчальних закладів, які отримала в спадок від району. Варто зазначити, що жодна зі шкіл не була закрита, педагогічний склад увесь залишився. Більше того, у закладах освіти проведено ремонти, оновлено навчально-матеріальну базу. Зарплата та стимулюючі доплати виплачуються вчасно, придбали шкільний автобус. Крім того, відреставровано сільський будинок культури, який до цього не ремонтувався більше 20 років, – розповідає голова громади.

І не лише культурою та освітою живе громада. Вистачає власних коштів ще й на амбулаторію, оздоровлення дітей та соціальні виплати пільговим категоріям жителів. І це не дивно, адже за словами Наталії Володимирівни бюджет розвитку громади наразі майже два мільйони гривень. І це при тому, що наприкінці 2018-го, коли громада лише утворювалась, казна Плешканів була пустою.

Натомість, як розповідає Наталія Івахова, Гельмязів сам по собі дотаційний. Ремонти доріг там не проводились десятиліттями, школи зруйновані, дах лікарні не відремонтований ще з позаминулорічного буревію. Більш того, у нього відсутні бюджетоутворюючі підприємства та господарства.

– Нам кажуть, що в Гельмязова є перспективи, бо ПДФО з його мешканців залишатиметься в громаді. А з чого ж ПДФО платити? Там тільки бюджетники лишились та кілька дрібних фермерів. Бюджетоутворюючого підприємства нема, – каже пані Наталя. –Виходить, що нас приєднують до Гельмязова, аби за наш рахунок виправити ситуацію у колишньому райцентрі. Бо зрозуміло, що не маючи своїх платників податків, гроші витягатимуть із нас.

Аби довести свою думку обласним чиновникам, Наталія Івахова разом із депутатами Плешканівської громади зустрілась 25 лютого із заступником голови Черкаської ОДА Романом Карманніком.

Діалог вийшов сумбурний, на емоціях. Незважаючи на доводи селян, посадовець стояв на своєму. Мовляв, рішення прийняте, план направлено до Мінрегіону, перспектив у Плешканів немає. Хоча наприкінці хаотичність розмови увійшла у більш конструктивне русло.

– Дайте мені більше аргументів, аби я міг відстояти вашу точку зору, –зазначив чиновник плешканівській делегації. – Якщо з п’яти наявних показників для створення ОТГ ви матимете хоча б три, я можу наводити в Мінрегіоні якісь аргументи.

Зокрема, чиновник зауважив, що у Плешканів не вистачить наявних ресурсів для того, щоб належним чином облаштувати інфраструктуру в разі збільшення чисельності населення. У відповідь представники делегації зазначили, що за їхніми підрахунками індекс спроможності громади вище норми. При цьому в ОТГ є чотири адміністративні приміщення, в яких можна розмістити структурні підрозділи у випадку приєднання до їхньої ОТГ інших сіл.

Та незважаючи на нібито конструктивну розмову, члени делегації вийшли незадоволені її результатом.

– Ми впевнені, що ця розмова не дасть потрібних нам наслідків. Ми й далі відстоюватимемо свої права. А як треба буде, то й самі поїдемо в Мінрегіон, – заявила Наталія Івахова, озвучивши думку учасників зібрання.

За інформацією інтернет-видання «Прочерк»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація