Народний аматорський хор РЦКД відзначив 35-річчя від дня створення

28.02.20

Сьогодні у районному Центрі культури і дозвілля відбувся тематичний захід, присвячений 35-річчю від дня створення народного аматорського хору РЦКД.

Голова районної ради Володимир Дзега привітав творчий колектив і ветеранів-хористів із ювілейною подією, зокрема. він сказав:

- Ваш внесок у справу збереження національної культурної спадщини, у розвиток народної творчості, збагачення мистецьких надбань – неоціненний. Завдяки вам всі ми маємо чудову нагоду спілкуватися з дивовижним світом краси, долучатися до невичерпних джерел духовності та людської мудрості. Культурні досягнення та традиції – це скарб, яким треба вправно скористатися.

  

Довідково:

Народний аматорський хоровий колектив РЦКД створений в 1985 році. У 1990 році колективу було присвоєно звання «народний».

З 2000 року хор очолює Отвиновський Петро Петрович. У листопаді місяці 2015 року хор відзначив свій 30-річний ювілей від дня його заснування. Кількісний склад хору – 30 осіб, з них жіноча група - 21, чоловіча – 9, акомпанемент - баян.  Це справжні патріоти хорового мистецтва.

Двічі на тиждень, а перед концертами і частіше, учасники хору збираються на репетиції, і до кожного заняття керівник готується старанно, прислухається до порад і побажань учасників.

На репетиціях керівник наполегливо добивається злагодженого звучання партій, точного інтонування кожного інтервалу, ланцюгового дихання, точного ритмічного малюнку, плавного, мелодійного співу, тонкої динаміки, чіткої дикції. Так шліфується і відпрацьовується кожен такт, музична фраза  і в цілому музичний твір, чітко відтворюється його характер. Вдало звучать у виконанні хору: «Пісня про Драбівщину» музика В. Латиша, слова С. Соляника, «Сину, качки летять» музика О. Білаша, слова М. Ткача, «Вітре буйний» музика В. Захарченка, слова Т. Г. Шевченка, українська народна пісня «Їхав козак за Дунай» гармонізація В. Захарченка, «Осіннє золото» музика І. Шамо, слова Д. Луценка, «Косив батько, косив я» музика  М. Ковальчука, «Козак весілля  справляє» слова і музика О. Стадника, українська народна пісня в обробці В. Байкіна «Зоре моя, вечірняя», «Ой журавко, журавко» музика А. Пашкевича, слова Д. Луценка, «Набирала дівчина воду» музика М. Ковальчука, слова народні, «Сніг біліє» музика  А. Авдієвського, слова М. Сома, українські народні пісні – «Гуляв я три роки», «Мені ворожка ворожила» та інші.

Драбівський народний аматорський хор – активний учасник майже всіх обласних вокально-хорових свят: в селі Квітки Корсунь-Шевченківського району, смт Чорнобай, м. Сміла, м. Черкаси, м. Тальне, учасник звітних концертів Драбівського району в області, незмінний переможець районних оглядів-конкурсів «Таланти твої, Драбівщино». Але найбільшою гордістю хору є його участь у 2002 році в заключному концерті  міжрегіональному конкурсі «Дзвони Київщини» імені К. Г. Стеценка в м. Богуславі та м. Києві, коли хор демонстрував своє мистецтво в Національній філармонії України.

В грудні 2008 року хоровий колектив став переможцем обласного огляду-конкурсу, присвяченого 195-й річниці з дня народження Т. Г. Шевченка.

У лютому 2010 року народний аматорський хоровий колектив РЦКД здобув обласну премію імені П. Демуцького в галузі аматорської художньої  творчості  серед хорових колективів області.

В 2013 році хор брав участь в обласному огляді-конкурсі в м. Черкаси.

В 2014 році колектив взяв участь в заходах по відзначенню річниці перепоховання Т.Г. Шевченка в м. Канів.

29 жовтня 2015 року хоровий колектив був запрошений для участі  в телевізійній програмі «У фокусі подій» на телестудії «Рось» в м. Черкаси.

В 2016 році – учасник обласного свята вокально-хорового мистецтва на честь 141-ї річниці від дня народження видатного композитора О. Кошиця с. Тарасівка Звенигородського району.

В 2017 році хоровий колектив – переможець міжнародного конкурсу-фестивалю культури «Гребінчині вечорниці» (І місце) с. Мар’янівка Полтавської області; переможець обласного огляду-конкурсу вокально-хорового жанру в м. Золотоноша.

В 2018 році хор нагороджений Почесною  грамотою  районної ради та дипломом президії Черкаського обкому профспілки. 

В 2019 році за участь в обласному вокально-хоровому святі хоровий колектив нагороджений Дипломом Черкаського обласного Центру народної творчості.

Петро Петрович вже 42 роки працює на культосвітній ниві, являється самодіяльним композитором, лауреатом  обласної премії імені П. Демуцького  2018 року.  Хоровий колектив   виконує багато його творів, серед них: слова  П. Отвиновського «Світанкові соловї», українські народні пісні,   аранжировка П. Отвиновського - «Ой з-за гори туман налягає», «Сопілочка яворова», «Гарбуз білий качається», «Музики троїсті», «Пісня серця», «Вечорова» на слова  Н. Косінько, «Дорога додому», «Ода матері», «Вітальна» на слова В. Ступаченко, «Драбівські варенички» слова Н. Скорофатової, «Ювілейна» слова Н. Несват, «Була і буде  Україна» слова М. Скловського.

В листопаді 2019 року П. П. Отвиновський був нагороджений спільною Почесною грамотою обласної державної адміністрації та обласної ради «За особливі заслуги перед Черкащиною».

Програма хору щорічно поповнюється новими творами українських композиторів та місцевих авторів.

Хоровий колектив знаходиться в постійному творчому пошуку, намагається експериментувати з новими формами, наприклад театралізація пісні, композиції різної тематики, тощо.

Виконавчий апарат районної ради

Фото газети «Драбівщина»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація