НАДС щодо старту масового навчання та тестування державних службовців всіх рівнів англійській мові

06.10.17

5 жовтня за ініціативи Національного агентства України з питань державної служби відбулася конференція за участю представників всіх міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, присвячена старту системного масового навчання та тестування державних службовців англійській мові на платформі Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» (www.lingva.ua), що відбувається в рамках реформи держслужби.

«Питання оволодіння державними службовцями англійською та іншими іноземними мовами, в першу чергу країн ЄС, є одним із стратегічних завдань реформи державної служби, - зазначив Голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко. - Наразі ситуація вкрай незадовільна, оскільки не більше 10% державних службовців дійсно вільно володіє англійською мовою і цю ситуацію треба негайно виправляти. Саме тому ми створили можливість безкоштовного масового навчання для всіх державних службовців на платформі Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills(www.lingva.ua). Також хочу нагадати, що згідно з ЗУ «Про державну службу» вже з 1 травня 2018 року чиновники категорії "А" повинні пройти тестування на знання англійської мови, тому ми, спільно із Асоціацією інноваційної та цифрової освіти України, розробляємо Національну Систему Тестування іноземних мов».   

У свою чергу Голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти України, Начальник Головного управління юстиції в м. Києві Станіслав Куценко сказав: «Соціальний проект вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» «пілотувався» спочатку на співробітниках Міністерства юстиції України. Згодом бажання виявили інші відомства, потім заявки на участь у навчанні розпочали подавати місцеві органи вдали, за ними й інші люди. Спільно із Урядовим офісом з питань євроінтеграції ми започаткували Всеукраїнську акцію «Україна заговорить англійською»» і на цей час бажання навчатись у Проекті виявило понад 2,5 мільйони українців, що дозволило Lingva.Skills стати наймасовішим освітнім проектом в Україні. Наразі ми вже готові забезпечити навчання всім державним службовцям до рівня В1 включно».  

Віталій Зубков, психолінгвіст, автор Соціального проекту вивчення іноземних мов «Lingva.Skills» повідомив: «До цього часу на платформі Lingva.Skills можна було навчатись англійській мові рівня А1 - А2. Тому я радий сьогодні презентувати новий контент рівня В1 - В1+. Це дозволить користувачам спілкуватись англійською на досить високому рівні. Також найближчим часом на нашій платформі ми запропонуємо вивчення німецької мови, а згодом, й інших мов країн ЄС. Наразі наші зусилля спрямовані на розробку Національної Системи Тестування іноземних мов, яку ми ведемо спільно із Національним агентством України з питань державної служби, Міністерством освіти і науки України та Українським центром оцінювання якості освіти. Ми переконані, що зможемо створити тест, який буде відповідати всім міжнародним стандартам». 

Координатор навчання англійської мови на платформі Lingva.Skills від Міністерства фінансів України Олена Михайлова сказала: «Наші співробітники вже розпочали навчання і враження дуже позитивні, хоча спочатку деякі досить скептично віднеслись до пропозиції вивчати мову он-лайн, оскільки всі ми звикли навчатись за партою та з викладачем. Але з часом дана технологія довела свою ефективність особливо у сфері письмової комунікації і тепер все більше співробітників Міністерства фінансів опановують англійську мову з Lingva.Skills».

Начальник управління організаційного розвитку Державної фіскальної служби України Юлія Мельник, яка вже завершила навчання рівня А1–А2 на платформі Lingva.Skills поділилася своїми враженнями: «Це дійсно дуже зручно, оскільки можна навчатись у будь-який час: на робочому місці під час обідньої перерви або вдома. Не треба нікуди їхати і витрачати на дорогу до центру навчання багато часу. Не треба мати підручників та блокнотів – всі результати фіксуються автоматично і їх можна побачити у своєму профілі, як і особистий рейтинг користувача у своєму відомстві – це дуже мотивує і створює здорову конкуренцію всередині Міністерства. А головне – ця технологія є ефективна – я вже можу читати матеріал на сайтах англійською мовою, а нещодавно мала розмову англійською. Із нетерпінням чекаю продовження навчання наступного рівня».   

За інформацією Національного агентства України з питань державної служби

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація