“На вулицях бігати можна, aле в масках і з документами”,- патрульна поліція

08.04.20

Багатьох черкаських бігунів цікавить питання, чи можна бігати вулицями міста, зважаючи на обмеження, які накладає карантин. «Так, бігати можна!» – наголосила у своєму відеозверненні речниця патрульної поліції Черкащини Зоя Вовк.

– Проте, з 6 квітня урядова постанова забороняє переміщення групою осіб у кількості більше двох осіб. Тому бігати по троє і більше вулицями не варто, – наголосила пані Вовк.

Зовсім не можна бігати у парках, зонах відпочинку, лісопаркових та прибережних зонах, на стадіонах, відвідування яких постановою Кабміну заборонено.

– Уявімо: ви приходите займатися спортом, наприклад, на спортивному майданчику в Долині троянд. Але ж ви не знаєте, хто перед вами займався спортом на тому самому майданчику і хто брався руками за поручні! А гляди та особа, яка була перед вами, є переносником вірусу? Що тоді? – ставить риторичне запитання речниця патрульної поліції.

Натомість, бігати у лісі можна, адже ліс не є лісопарковою зоною.

– Чи потрібні маски під час пробіжки? Постанова забороняє з 6 квітня перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема, респіратора або захисної маски, у тому числі виготовлених самостійно, – наголосила Зоя Вовк.

Вона також нагадала, що постанова забороняє перебувати на вулицях без документів, які підтверджують особу, громадянство чи спеціальний статус особи. Тому, йдучи на пробіжку, треба взяти з собою відповідний документ. Посвідчення водія у мобільному застосунку «Дія» також підходить.

– Ви скажете, що заборони прописано нечітко, і вони є суперечливими. А я скажу, що не варто забувати про здоровий глузд і мету цих обмежень: захистити здоров’я людей. Стаття 12 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» говорить, зокрема, що свободу пересування може бути обмежено на окремих територіях та в населених пунктах, де у разі небезпеки поширення інфекційних захворювань і отруєнь людей введені особливі умови і режим проживання населення та господарської діяльності. Звісно, Конституція України гарантує кожному право на свободу пересування. Проте варто також пам’ятати, що відповідно до статті 3 Основного закону людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю, – наголосила Зоя Вовк.

Відео можна переглянути ТУТ.

За інформацією  інтернет-видання «Прочерк»

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація