На Драбівщині вшанували пам'ять Тараса Григоровича Шевченка

20.05.14

  19 травня в рамках Всеукраїнського Шевченківського форуму «Свою Україну любіть» відбулося районне Шевченківське свято «Ми пам'ятаємо тебе, Тарасе, крізь століття».

     Мистецький захід пройшов у селі Мойсівка, в якому великий поет побував тричі. Вперше він приїхав сюди 29 червня 1843 року з Євгеном Гребінкою. Вдруге Тарас Шевченко приїздив до Мойсівки 12 січня 1844 року і втретє – 12 січня 1846 року.

     Свято прикрашали тематичні виставки майстрів декоративно-прикладного мистецтва з Мойсівки, Михайлівки, Олімпіадівки, Шрамківки, Погребів, розгорнуті у фойє сільського клубу.

     Розпочалося дійство з покладання квітів до пам'ятника Тараса Григоровича Шевченка. Учасників заходу та всіх шанувальників творчості видатної постаті української національної культури щиро привітали голова районної ради Володимир Дзега, голова районної державної адміністрації Сергій Поволоцький, учасники Всеукраїнського Шевченківського форуму.

     «Сьогодні ми вшановуємо українського генія і Пророка, Великого Кобзаря, що народився і виріс на нашій Черкаській землі. Це добра нагода ще раз звернутися до його творчості, в якій закодовані послання майбутнім поколінням. "Свою Україну любіть!", – з цими словами Тарас звертається до всіх нас, закликаючи до єдності»,- зазначив у своєму виступі голова районної ради Володимир Дзега.

     Під час урочистостей присутні переглянули фільм «На перетині доріг» Т.Г.Шевченко і Мойсівка про перебування поета на Драбівщині, в якому автори  прагнули ще раз пройти шевченковими шляхами, доторкнутись до пам’ятних місць та осягнути велич його генія.

     В концертній частині свята творчість Кобзаря знайшла відображення у виступах читців-декламаторів та аматорських вокальних колективів із Драбова, Великого Хутора, Нехайок, Мойсівки, Білоусівки, Перервинець, Погребів. Завершився захід піснею на слова Тараса Шевченка "Реве та стогне Дніпр широкий" у виконанні зведеного хору всіх учасників свята. Після урочистостей присутні висадили народний символ України - калину, яку любив і оспівував у віршах великий поет.

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація