На Драбівщині урочисто відзначили 100-річчя проголошення Акту Злуки

22.01.19

День 22 січня 1919 року ввійшов до календаря як величне національне свято - День Соборності України. Акт Злуки був проголошений на Софійському майдані в Києві, на велелюдному зібранні було урочисто проголошено об’єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. Людей об'єднало розуміння того, що тільки соборний народ є нацією. І хоча, через низку тодішніх обставин, національна революція зазнала поразки й Україна знову виявилася розшматованою, але знак у вічність був поданий.

На Драбівщині вже стало традицією відзначати цей значущий день. От і сьогодні, 22 січня, відбулися урочисті заходи з нагоди 100-річчя проголошення Акта Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в єдину державу.

Голова районної ради Володимир Дзега, голова районної державної адміністрації Іван Гайдай, керівники підприємств і установ, представники трудових колективів і громадських організацій пройшли урочистою ходою центральної вулицею селища і поклали квіти до пам’ятного знаку «Борцям за єдність та незалежність України».

Потім учасники ходи завітали у Драбівський краєзнавчий музей, де своєрідний екскурс в історію зробив директор музею Олександр Снітко, розповівши про передумови та наслідки проголошення Акту Злуки.

Заходи продовжилися у малій залі районного Центру культури і дозвілля. З вітальним словом до драбів’ян звернулися керівники району.
«Велике досягнення нашого сучасного поступу в тому, що можемо щиро й відкрито святкувати цей історичний Акт Злуки. Декларативність цього Акту ніяк не применшує його історичної ваги. Адже ідея вільної і суверенної держави, зародившись 100 років тому, пройшла через війни і голодомори, репресії проти національної еліти та національної церкви, знищення мови як ідентифікатора нації. Уже 22 січня 1990 року мільйони українців на знак солідарності вишикувалися у живий ланцюг від Києва до Львова», - сказав голова районної ради.

Він зазначив, що ми збудуємо Єдину Україну тоді, коли «навчимося почувати себе українцями без якихось офіційних кордонів» і умовних розмежувань, та закликав бути національно виразними, знати і шанувати державну мову, мислити по-українськи.

«Нікому не вдасться знищити наш дух, наше прагнення волі, Європейського вибору, кращого життя без чиїхось коректив і умов. Наш дух у наших дітях, у наших захисниках Вітчизни, наш дух – це дихання і життя рідної стражденної, але єдиної і неділимої України» , – наголосив Володимир Дзега.

Працівники районного Центру культури і дозвілля підготували чудовий концерт, на завершення якого учасники урочистостей натхненно виконали Гімн України. 

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація