“Листи з минулого” знайшли свого адресата

08.05.19

Сьогодні, 8 травня, у рамках відзначення Дня пам’яті та примирення в районному Центрі культури і дозвілля за участю керівників району: заступника голови районної ради Тетяни Богославець, заступників голови райдержадміністрації Володимира Лободи та Людмили Рудик відбувся тематичний захід «Листи з минулого».

Війна 1939 року увірвалася в юність наших дідів і прадідів, мов чорний смерч. Підпалила квітучу землю, затьмарила міста і села. Найбільша частина німецьких сил мала захопити Україну в найкоротший час з її величезними сировинними ресурсами і родючими землями. Тим самим Гітлер та його генерали намагалися посилити економіку Німеччини.

В 1941 році Гітлерівці насильно вивозили мешканців України на роботу до Рейху. Вже в кінці лютого 1942 року з Німеччини почали надходити перші листи від робітників. Листи писали на відкритих листівках,  до яких ще кріпилася листівка-відповідь. А влітку 1942 року остарбайтерам офіційно дозволили листування з рідними. Кожному робітнику можна було писати додому не більше двох відкритих поштових листівок на місяць, які контролювалися цензурою. На листи й посилки з дому обмеження не поширювалися.

Нині, довгою дорогою через 77 років листи повернулись на рідну землю. А скільки їх відійде у вічність, забуття. Проведена клопітка пошукова робота працівниками галузі культури. Більше двох місяців йшла активна підготовка, до якої долучалися всі небайдужі. Перечитано 736 листів, які повернулися на Драбівщину, та, на жаль, лише 234  знайшли родини адресатів. 

Сьогодні листи з минулого передані нащадкам тих,  хто свої молоді літа провів далеко від рідних домівок, хто пережив страшні роки, хто тяжко працював у неволі, але не покидав намір повернутися додому.

Але на цьому пошукова робота не закінчується. В кожному населеному пункті буде проведено заходи, в яких листи знайдуть своїх адресатів.

  

За інформацією Драбівської райдержадміністрації

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація