Інститут національної пам`яті підготував проект “100 облич Української революції”

18.01.18

До 100-річчя проголошення незалежності Української Народної Республіки Український інститут національної пам’яті підготував ілюстративний проект “100 облич Української революції”, котрий знайомить із біографіями сотні видатних українців тієї доби. Це – політики-державники, військові діячі, освітяни, науковці, митці, меценати. Серед них не тільки Михайло Грушевський, Павло Скоропадський, Симон Петлюра, але й Іван Огієнко, Лесь Курбас, Марія Заньковецька, Ольга Кобилянська, Олександр Кошиць та багато інших.

Про особистостей розповідають автори проекту Ганна Байкєніч та Олена Охрімчук: “Це вони в надскладних умовах розбудовували Україну, створювали державні інституції, домагалися міжнародного визнання дипломатичними методами, формували національні збройні сили, українізували школу і сприяли становленню Академії наук, створювали мистецькі шедеври, щедро фінансували українську справу”.

Під час підготовки проекту використані авторитетні наукові джерела, зокрема праці Інституту історії України Національної академії наук України.

За словами розробників, матеріали можна використовувати на уроках історії України в старших класах: під час вивчення тем, присвячених Українській революції 1917-1921 років, для підготовки до ЗНО, при проведенні тематичних виховних годин, Тижня історії, історичних, краєзнавчих фестивалів. Форма подачі – електронний варіант, роздаткова наочність (у повному комплекті чи вибірково), карткова гра тощо.

Ці візуальні матеріали вже надійшли до закладів освіти України (лист Інституту модернізації змісту освіти № 22.1/10-5 від 2 січня 2018 року).

Переглянути та завантажити ілюстративний проект “100 облич Української революції” можна за посиланням:

http://www.memory.gov.ua/sites/default/files/100_oblich_0.pdf

Як застосовувати:

Нижче пропонуємо кілька варіантів проведення карткової гри. Залежно від обраної версії вчитель має підготувати картки – вирізати їх згідно з пунктирною лінією. Їх можна зменшувати/збільшувати, розрізати, робити двосторонніми (загнути по пунктирній лінії та склеїти) та друкувати на папері різного кольору (наприклад, на жовтому – політики-державники, на зеленому – військові, а на синьому – митці та меценати).

І варіант “Точність має значення”. Застосовуються односторонні картки. Вчитель роздає деяким учням поля-резюме, а деяким – відповідні до них поля-біографії. Учасники мають дослідити інформацію, знайти пару своєму полю та погрупуватися. Перемагає той, хто першим віднайде відповідника.

ІІ варіант “Швидкість має значення”. Застосовуються двосторонні картки. Вчитель зачитує з поля-резюме коротку інформацію про діяча, демонструє фото та запитує, про кого йдеться. Хто з учнів першим вигукнув правильну відповідь, той отримує картку та зачитує довідку з поля-біографії.

ІІІ варіант “Кількість має значення”. Застосовуються двосторонні картки. Грають дві-три команди. Вчитель зачитує з поля-резюме коротку інформацію про діяча, демонструє фото та запитує, про кого йдеться. Кожна команда почергово відповідає. У разі правильної відповіді картка дістається команді в колекцію. Переможцем стане та команда, яка збере більше карток.

ІV варіант “Професія має значення”. Грають три команди односторонніми картками, роздрукованими на папері різного кольору (наприклад, жовтий – політики-державники, зелений – військові, синій – митці та меценати). Кожна команда обирає фах діячів, чиїми картками оперуватиме. Модератор роздає командам однакову кількість полів-резюме і визначає час, за який команди мають ознайомитися з довідками і визначити, про яких діячів ідеться. Потім групи почергово презентують результат. Модератор визначає правильність відповідей і переможця – команду, яка збере найбільшу кількість “професіоналів”.

V варіант “Пам’ять має значення”. Грають три команди односторонніми картками трьох різних кольорів (жовтий – політики-державники, зелений – військові, синій – митці та меценати). Кожна команда обирає фах діячів, чиїми картками оперуватиме. Модератор роздає командам однакову кількість полів-біографій і визначає час, за який команди мають ознайомитися з біографічними довідками та максимально запам’ятати матеріал. Далі вчитель вилучає в команд картки і зачитує інформацію з відповідних полів-резюме (для ускладнення завдання варто уникнути демонстрації фотографій діячів). Команди почергово визначають, про якого їхнього фахівця говорить вчитель. Перемагає та команда, яка надала більше правильних відповідей.

За інформацією Українського інституту національної пам'яті

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація