Голова обласної адміністрації зустрівся з керівниками територіальних громад, установ та організацій району

27.05.15

27 травня із робочою поїздкою у Драбівському районі побував голова Черкаської обласної державної адміністрації Юрій Ткаченко. Він також зустрівся з керівниками територіальних громад, підприємств, установ та організацій району.

У ході наради відбулося обговорення перспективного плану об'єднання територіальних громад Драбівщини. Голова районної державної адміністрації Іван Гайдай представив присутнім модель об’єднання спроможних територіальних громад, яка передбачає створення трьох громад: Драбівської, Шрамківської та Драбове-Барятинської.

За словами обласного керманича необхідність проведення нинішньої реформи ні в кого не викликає сумнівів. Бо, об’єднавшись, громади отримають нові повноваження та кошти на розвиток. Так стануть справжніми господарями на своїх територіях.

- Об’єднавці матимуть ресурс на розвиток сільських територій. Зокрема, їм нададуть 60% податку на доходи фізичних осіб. Утім ніхто громади до об'єднання не змушуватиме. Це – добровільний вибір, - зазначив Юрій Ткаченко.

Свою думку про актуальне питання сьогодення висловив голова районної ради Володимир Дзега. Він, зокрема, сказав, що незаперечним є факт, що вже давно назріла необхідність децентралізації влади.  

-  Перед місцевим самоврядуванням постали виклики, які потребують ефективного та швидкого реагування: економічна неспроможність переважної більшості територіальних громад, органів місцевого самоврядування щодо здійснення власних і делегованих повноважень; недостатність ресурсів у бюджетах розвитку територіальних громад для інвестиції в інфраструктуру; криза комунальної інфраструктури; криза кадрової політики; криза громадянського суспільства, відсутність партисипативної демократії; складна демографічна ситуація. Та ще надзвичайно багато інших проблем, - підкреслив Володимир Дмитрович.

Керівник районної ради також додав, що реформа адміністративно-територіального устрою потрібна, але це повинна бути все-таки м'яка модель, зважаючи на соціально-економічні та політичні умови в країні. Створення 6-7 громад у Драбівському районі зняло б соціальну напругу, спочатку потрібно приєднати фінансово слабкі громади до більш сильних.

- Люди чекають реальних змін, а не шокової терапії, тому і виступають активно проти такого адміністративно–територіального поділу, але аж ніяк не проти реформ в цілому, - підсумував голова районної ради.

Свої погляди на проведення об'єднання територіальних громад під час зустрічі озвучили заступник голови районної ради Тетяна Богославець, Михайлівський сільський голова Андрій Донець, Драбове-Барятинський сільський голова Віра Жадан, Бирлівський сільський голова Ольга Кучер.

              

Повернутись

Зараз немає петицій на які триває збір підписів

Переглянути всі петиції »

E-Mail: *

Пароль: *


Ще не зареєстровані? Реєстрація